2016. május 30., hétfő

Tv műsor - 1988. október 30. - Vasárnap

MTV 1


8.40 Tévétorna gyerekeknek
8.45 Képújság
8.50 Óvodások filmműsora
1. Egy szerencsétlen nap
Csehszlovák rajzfilm
(A kutya, a macska és az egerek c. sorozat)
2. Az eső
Szovjet rajzfilm (ism.)
9.10 Tom és Jerry
Amerikai rajzfilmsorozat
William Hanna és Joseph Barbera produkció
1. Mindent a  kiscicáért!
2. A házam, a váram
3. Az egerek éve (ism.)
9.30 Állatkerti mulatságok
Közvetítés a Petőfi Csarnokból és az Állatkertből, felvételről (ism.)
10.10 Rakoncátlan felnőttek
Holland filmsorozat
VI/1. rész: A szökés
10.35 Tűzkereső
Játékos vetélkedő-sorozat gyerekeknek
10.40 Mi-tu-ház avagy a mindent tudó háztartás
XIX/9. rész: Mosás
10.55 ZTE-Bp. Honvéd bajnoki férfi kosárlabda-mérkőzés
Közvetítés Zalaegerszegről
A szünetben: Reklám
12.35 Hírek
14.25 Képújság
14.30 RTV Közönségszolgálat
14.35 Családi vasárnap
Észpénz - készpénz
16.05 Betűreklám
16.10 Legyen szerencsénk!
Rózsa György műsora
17.00 Delta
Tudományos híradó
17.25 Reklám
17.35 Nézzük együtt
18.05 Reklám
18.15 Röntgen
Szociális és egészségügyi híradó
18.20 Családi torna
Egy perc Dönmögő Dömötör
18.25 Meséről mesére
1. Kukonya és Berkó áldozatot hoz
Csehszlovák rajzfilm
(Kukonya és Berkó c. sorozat)
2. A sündisznó
Magyar rajzfilmsorozat
(Magyar népmesék c. sorozat) (ism.)
3. Sebaj Tóbiás és a kismacska
Magyar gyurmafilm
(Sebaj Tóbiás c. sorozat) (ism.)
18.55 Reklám
19.00 A HÉT
20.00 Híradó
20.10 Magyar évszázadok
Werbőczy  István hármaskönyve
20.30 9/B
Kanadai tévéfilm
22.05 Telesport
22.50 Hírek

MTV 2


9.00 Afrika
Angol dokumentumfilm-sorozat
VIII/4. rész: A király és a város (ism.)
10.00 Jókai Mór: Mire megvénülünk
Tévéfilm
VI/1. rész (ism.) (1979)
Kb.: 10.55-12.00 Reformációi istentisztelet közvetítése a Bécsi kapu tér (budavári) evangélikus templomból
15.05 Képújság
15.10 Unokáink sem fogják látni avagy Városvédő Pallas Athéné kezéből időnként ellopják a lándzsát
Ráday Mihály városvédő sorozata (ism.)
15.50 Aranyhét Japánban (ism.)
16.30 FILA Birkózó-Gála
Kötöttfogású döntők
Közvetítés a Körcsarnokból
17.30 Haydn: C-dúr mise
Olasz film
18.15 Gondolkodó
Tudományos hetilap
19.00 Pétervári vendégség 1870
Zenei dokumentumjáték (ism.)
20.05 Képújság
20.10 Veruska
Beszélgetés Kálmán Imrénével
21.05 Periszkóp
Katonapolitikai műsor
21.50 Dunamenti képek
Magyar kisfilm
22.05 Anatolij Szolonyicin-sorozat
Andrej Rubljov
Szovjet film (1966)
II/2. rész (ism.)
23.40 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1988. október 29. - Szombat

MTV 1


8.55 Tévétorna gyerekeknek
9.00 Képújság
9.05 Ecranul Nostru
A Szegedi Körzeti Stúdió román nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
9.35 Eduárd csuklik (ism.)
Angol bábfilm
(Eduárd és barátai c. sorozat)
9.40 Idesüss!
Ajánlóműsor gyerekeknek
10.05 Tűzkereső
Játékos vetélkedősorozat gyerekeknek
10.10 Tűzre, vízre vigyázzatok!
Tűzoltóverseny
11.10 Képújság
14.20 Képújság
14.25 Tengerparti nyár
Spanyol tévéfilmsorozat
VIII/5. rész: A zöld macska barlangja
15.30 Betűreklám
15.35 Az élő bolygó
David Attenborough filmsorozata a Földről
XII/5. rész: Fűtenger
Angol ismeretterjesztő filmsorozat
16.30 Reklám
16.35 Mozgó Képek
A MOKÉP filmajánlata
16.50 Reklám
17.00 Híradó
17.15 Jogi esetek
18.00 Utazzon a King's Singers-szel!
Zenés-képes madrigáltörténet
VI/4. rész: Spanyolország
Angol filmsorozat
18.30 Hatos Lottósorsolás
18.40 Családi torna
18.45 Reklám
18.55 Csip-csup csodák
Holland rajzfilmsorozat
1. Gólyatojás
2. Mona Lisa
19.10 Esti mese
19.25 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Vers mindenkinek
Garay János: Kont
20.05 Humort hozunk - viszünk
Mesék a kabaréról...
4. Berlin 1930
20.50 Táncdalfesztivál '86
Svájci film
21.20 Oscar-díjas filmek
A rakparton
Amerikai film (1954)
23.05 Híradó 2.

MTV 2


15.55 Képújság
16.00 Movi-Krónika
16.10-16.40 Nyelvleckék
Orosz nyelvlecke haladóknak
Hol az az utca, hol az a ház?
XXX/5. rész
16.20 Francia nyelvlecke kezdőknek
Entrée libre
XII/3. rész (ism.)
16.40 Szárnyaló szellemünk otthona
Szabad iskolánk... (ism.)
17.20 Videó-világ
Videósok magazinműsora
Video és-zene
17.55 Szérű
(Rónay György emlékére)
(Születésének 75. évfordulójára)
18.30 Rockstúdió
19.30 A mérnök és a hadúr
Dán dokumentumfilm (ism.)
20.00 Anctolij Szolnyicin-sorozat
Andrej Rubljov
Szovjet film
II/1. rész (1966) (ism.)
21.20 FILA Birkózó-Gála
Szabadfogású döntők
Közvetítés a Körcsarnokból, felvételről
22.10 Parabola (ism.)
22.40 Képújság

Tv műsor - 1988. október 28. - Péntek

MTV 1


8.55 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.00 Képújság
9.05 Tengerparti nyár
Spanyol tévéfilmsorozat
VIII/4. rész: Szerelmem, Beatrix (ism.)
10.05 Ábrahám gyermekei
Paul Jacques Callebaut és Nicole Saey sorozata
XIII/12. rész: Az abesszinek, Salamon fiai
Belga filmsorozat (ism.)
10.35 Delta
Tudományos híradó (ism.)
11.00 Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
11.10 Képújság
17.00 Hírek
17.05 Négy nap tévéműsora
17.15-19.30 Péntek délután
Kb.: 17.15 Évgyűrűk
A nyugdíjasok műsora
Kb.: 17.45 Téka
Közhasznú információk
17.55 Reklám
Kb.: 18.00 Ablak
Közéleti szolgáltatóműsor
(Folytatás: tv-2, 19.00)
19.00 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
19.25 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Telefere
Vitray Tamás műsora
21.15 Reklám
21.20 Panoráma
Világpolitikai magazin
22.05 Jiri Menzel-sorozat
Az én kis falum (1986)
Csehszlovák film
(Előtte bevezető)
23.55 Híradó 3.

MTV 2


17.35 Képújság
17.40 Vijesti
Hírek szehbhorvát nyelven
A Pécsi Körzeti Stúdió műsora
17.45 Fogságom naplója
Történelmi játék Kazinczy Ferenc műve nyomán (1979) (ism.)
19.00 Ablak
Természetvédők félórája
(Az 1. műsor folytatása)
19.30 Képes nóták
Videoklip-összeállítás a Depeohe Mode és a Spandau Balett dalaiból
20.00 Képújság
20.05 Alberto Giacometti
Francia dokumentumfilm (ism.)
20.55 Híradó 2.
21.10 Peru titkai
Vonalak a kősivátagban
Angol ismeretterjesztő rövidfilm
22.00 Szép magyar tánc
Négy erdélyi férfitánc (ism.)
22.05 Én is jártam Isonzónál
Magyarok és az első világháború
Filmszociográfia
(A Társulás Filmstúdió, a Budapest Filmstúdió és a Magyar Televízió Művelődési Főszerkesztőség közös koprodukciója)
23.40 Képújság

Tv műsor - 1988. október 27. - Csütörtök

MTV 1


8.55 Tévétorna  nyugdíjasoknak
9.00 Képújság
9.05 Teledoktor
Orvosi tanácsok tíz percben
Válaszok a nézők kérdéseire
9.15 Kocka a kulcstartón
Csehszlovák bűnügyi film (ism.)
10.40 Ábrahám gyermekei
Paul-Jacques Callebaut és Nicole Saey sorozata
XIII/11. rész: Az örmények, Szt. Gergelytől a diaszpóráig
Belga filmsorozat (ism.)
11.10 Képújság
17.00 Hírek
17.05 Útkeresők
Sarkadi emberek
17.40 Reklám
17.50 Hármas csatorna
(M)ilyenek az állatok
Jankovics Marcell sorozata
IV/4. rész: A madarak
18.35 Álljunk meg egy szóra!
Grétsy László és Vágó István nyelvművelő műsora
18.45 Reklám
18.55 Tévétorna
19.00 Esti mese
19.15 Lottósorsolás
19.25 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Enn Vetemaa: Hétpróbások
Tévéjáték
20.55 Van öt perce?
Bizet: Carmen - Micaela áriája
21.00 Unokáink sem fogják látni, avagy Városvédő Pallas Athene kezéből időnként ellopják a lándzsát
Ráday Mihály városvédő sorozata
21.40 Reklám
21.45 A hét műtárgya
Kinetikus művek
(Szépművészeti Múzeum)
21.50 Fejezetek az első világháborúból
Burton Benjamin filmsorozata az archívumokban őrzött eredeti dokumentumokból
XIII/10. rész:
19. fejezet: Csatatér a levegőben
20. fejezet: A németek fekete napja
Amerikai dokumentumfilm-sorozat
22.35 Híradó 3.

MTV 2


17.55 Képújság
18.00 Magyar évszázadok (ism.)
1514. évi törvények
18.15 Verdi
Olasz életrajzi filmsorozat
IX/4. rész: A gályarabság évei (ism.)
19.25 Správy
Hírek szlovák nyelven
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora
19.30 Ecranul Nostru
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora
20.00 Képújság
20.05 A Nílus ajándéka
Egyiptom
Dokumentumfilm
20.25 Alpok-Adria Magazin
Öt ország, tizenkét tartományi és körzeti stúdiójának közös műsora a Pécsi Stúdióból
20.55 Híradó 2.
21.10 Telesport
Labdarúgó Kupanap
21.55 ...bubik, királyok, dámák...
Bridzsműsor kezdőknek és haladóknak
22.25 Képújság

Tv műsor - 1988. október 26. - Szerda

MTV 1


8.55 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.00 Képújság
9.05 Szerelemmel látni (ism.)
Francia-olasz film (1959)
10.45 Ábrahám gyermekei
Paul Jacques Callebaut és Nicole Saey sorozata (ism.)
XIII/10. rész: Az ortodoxok, Bizánc örökösei
11.10 Képújság
16.35 Hírek
16.40 RTV Közönségszolgálat
16.45 Cim-cim
Irodalmi rejtvényműsor gyerekeknek
Shakespeare
17.10 Tévétorna
17.15 Reklám
17.25 Ú. Dózsa-Girondins Bordeaux
UEFA-Kupa labdarúgó-mérkőzés
Közvetítés a Fáy utcából
A szünetben: Reklám
19.15 Esti mese
19.25 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Új Nyitott Könyv
Vámos Miklós: Teniszezz velem
20.55 „Fantasztikus utazás”
A Magyar Állami Hangversenyzenekar koncertkörútja Japánban
21.30 Reklám
21.35 Műteremben
Mialkovszky Erzsébet jelmeztervező (ism.)
22.20 Népdalkórusok
Deák Bárdos György: Borsodi bokréta (ism.)
22.30 Népek, kultúrák
Spanyol dokumentumfilm-sorozat
Angolok
23.15 Híradó 3.

MTV 2


19.05 Képújság
19.10 Nachrichten
Hírek német nyelven
A Pécsi Körzeti Stúdió műsora
19.15 Vállalkozók, vállalkozások
A kistermelők  szolgáltatóműsora
19.30 Bizánc ezer esztendeje
Mozaikok és freskók a történelem tanúi
NSZK rövidfilm-sorozat
VIII/4. rész: A Komnénosz dinasztia
20.00 Színházi este...
Közvetítés a Mikroszkóp Színpadról
Joao Bethencourt: A nap, amelyen a Pápát elrabolták
Színmű két részben
Kb.: 22.05 Híradó 2.
Kb.: 22.20 Zanzibári vakáció
Amerikai rövidfilm
Kb.: 22.45 Képújság

Tv műsor - 1988. október 25. - Kedd

MTV 1


8.55 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.00 Képújság
9.05-10.00 Tévétéka
Felvételre ajánljuk!
Hármas csatorna
Életformák
IV/1. rész: Mindenki másképp csinálja (ism.)
9.50  Mi-tu-ház avagy a mindent tudó háztartás
XIX/8. rész: A farmer (ism.)
10.05 Ki hallott már ilyet?
NDK tévéfilm (ism.)
11.20 Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
11.30 Képújság
16.40 Hírek
16.45 Három nap tévéműsora
16.50 Útravaló
Kifejezőkészség (ism.)
17.35 Kalendárium 1988.
Ismeretterjesztő  magazin
A kétnemű társadalomról
18.20 Reklám
18.30 Tévétorna
18.35 Nils Holgersson csodálatos utazása a vadludakkal
NSZK rajzfilmsorozat
Búcsú Gorgótól
19.00 Esti mese
19.25 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Özvegyek
Angol bűnügyi tévéfilmsorozat
XII/3. rész
20.55 Reklám
21.00 Stúdió '88
A Televízió kulturális hetilapja
21.45 Az őszinte szó kevés
Dokumentumfilm
22.45 Híradó 3.

MTV 2


18.00 Képújság
18.05 Stiri
Hírek román nyelven
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora
18.10 Radír
IV/2. rész: A névtelen levél (ism.)
18.30 Kalandozások a zenetörténetben
Angol-magyar koprodukciós filmsorozat
XVI/4. rész: Az aranykor
19.10 Özvegyek
Angol bűnügyi tévéfilmsorozat (ism.)
XII/2. rész
20.00 Képújság
20.05 Janus
20.45 A Drezdai Múzeum kincseiből
P. P. Rubens: Betshabé fürdője
NDK kisfilm (ism.)
21.00 Híradó 2.
21.15 Betűreklám
21.20 A vészcsengő
Görög tévéfilm
22.05 Képújság

2016. május 28., szombat

Tv műsor - 1987. szeptember 13. - Vasárnap

MTV 1


8.30 Tévétorna gyerekeknek
8.35 Cigánykerék
9.00 A Korall-sziget
Ausztrál kalandfilmsorozat
IX/1. rész
9.25 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal
Spanyol rajzfilmsorozat
XXVI/12. rész: Vihar a Kínai-tengeren (ism.)
9.50 Linda
A tizennyolckarátos aranyhal
10.55 Haladás-Ferencváros bajnoki labdarúgó-mérkőzés
Közvetítés Szombathelyről
A szünetben: Reklám
12.50 Hírek
14.40 Képújság
14.45 A Közönségszolgálat tájékoztatója
14.50 Mitiők
15.35 Leg... leg... leg...
Rózsa György műsora
16.30 Betűreklám
16.35 Nótáskedvű volt az apám...
Koós János műsora
17.05 Reklám
17.15 Delta
Tudományos híradó
17.40 Nézzük együtt - Krassó Lászlóval
18.15 Áruházak ajánlata
18.20 Családi torna
18.25 Meséről mesére
1. A manó és az óriás
Gomolya manó és a darázs
Csehszlovák rajzfilm
2. A kockásfülű nyúl
Tulipánok a téren
Magyar rajzfilm
3. Vízipók-csodapók
Csigaház ajtóval
Magyar rajzfilm (ism.)
18.50 Reklám
19.00 A HÉT
20.00 Híradó
20.10 Gyurkó László: A halál árnyéka
Tévéfilm
21.15 Képes nóták
Videoklip összeállítás a Queen együttes műsorából
21.45 Telesport
23.15 Hírek

MTV 2


16.00 Képújság
16.05 Salakmotor csapat Világbajnokság
Közvetítés Miskolcról, felvételről
17.15 Vivát Benyovszky!
Tévéfilmsorozat
XIII/6. rész: Fogdában (ism.)
18.15 Gondolkodó
Tudományos hetilap
19.00 Zenés nyári esték
A cédrus
Balettfilm (ism.)
20.15 A HÉT (ism.)
21.15 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
Duccio: A vak
Angol rövidfilm (ism.)
21.25 Lampiao, a vadon kapitánya
Brazil tévéfilmsorozat
IV/2. rész
22.40 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. szeptember 12. - Szombat

MTV 1


9,00 Tévétorna gyerekeknek
9.05 Óvodások filmműsora
1. Álruhában
Csehszlovák rajzfilm
(Robi és Bobi  meg egy bicikli című sorozat)
2. Visszatérés a Földre
Lengyel bábfilm
(Mackó Misi kalandja című sorozat)
9.25 Telemim
Varázslatos fantázia
Pantomim-film
9.40 Tájfutó suli
IV/1. rész: Tájékozódás mindenütt
9.55 Kalózkisasszony
NDK filmsorozat
V/4. rész: Újra szárazföldön (ism.)
10.20 Fecskék és fruskák
Angol tévéfilmsorozat
IV/2. rész: A nagy hatos
10.45 Nasa Obrazovka
A Szegedi Körzeti Stúdió szlovák nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
11.05 Képújság
14.25 Képújság
14.30 Megfutamodás
Amerikai tévéfilm
16.10 Betűreklám
16.15 Van benne valami
Barkochbajáték
16.55 Reklám
17.00 Híradó
17.15 Húsz a csúcson
17.45 Könyvek a kamera előtt
Közvetítés a budapesti Hungária Kávéházból és a Sárvári Várból
18.30 Családi torna
18.35 Reklám
18.45 Romhányi József-Nepp József: Mézga Aladár különös kalandjai
Magyar rajzfilmsorozat
Őskorban
19.10 Esti mese
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Vers mindenkinek
Petőfi Sándor: Minek nevezzelek?
20.05 Jean-Paul Belmondo-sorozat
Egy kínai viszontagságai
Francia filmvígjáték (1965)
21.40 Régi magyar táncmuzsika
Táncok Kájoni János gyűjteményéből (XVII. század)
21.45 Chilei vádirat
Spanyol dokumentumfilm
23.35 Híradó 2.

MTV 2


16.20 Képújság
16.25 MOVI-Krónika
16.35 Szembenéző
Stabilizációról
17.20 Tv-Tükör
dr. Szecskő Tamás jegyzete
17.35 Atlétikai IAAF Mobil Nagydíj
Nemzetközi atlétikai verseny
Döntő Közvetítés Brüsszelből, felvételről
18.35 Periszkóp
Katonapolitikai műsor
19.20 A Bambergi Szimfonikus Zenekar hangversenye
NSZK film
20.05 Halottak városa
Angol film
20.55 Huszadik századi portrék
Külföldi televíziók műhelyeiből
Simone de Beauvoir
Angol dokumentumfilm
21.45 Súlyemelő Világbajnokság
100 kg
Közvetítés Ostravából, felvételről
22.35 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. szeptember 11. - Péntek

MTV 1


9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05 Döme Piroska: Nyúlkenyér
Tévéfilm (ism.)
10.40 Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
10.50 Képújság
17.05 Hírek
17.10 Három nap tévéműsora
17.15-19.00 Péntek délután
17.15 Évgyűrűk
A nyugdíjasok műsora
17.45 Téka
Közhasznú információk
17.55 Reklám
18.00 Ablak
Közéleti szolgáltatóműsor
19.00 Álljunk meg egy szóra!
Grétsy László és Vágó István nyelvművelő műsora
19.10 Esti mese
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Derrick
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
A gengszterek nem ismernek tréfát
21.05 Reklám
21.10 Gondolkodó
Különkiadás a készülő adóreformról
21.55 A hét műtárgya
Munkácsi Mihály: Olvasó nő
(Magyar Nemzeti Galéria)
22.00 Az ismeretlen Kibédy
A „Folytassa Kibédy” című előadás tévéváltozata
22.45 Híradó 3.

MTV 2


17.00 Mátyás király juhásza
Zenés mesejáték két részben
A Budapesti Gyermekszínház előadása, felvételről (ism.)
18.50 Képújság
18.55 Tévétorna
19.00 Ablak
Közéleti szolgáltatóműsor
Az 1. műsor folytatása
19.30 A Szahara forró katlanában
NDK rövidfilm
20.05 George Gershwin
NSZK film
21.35 Híradó 2.
21.50 Reklám
21.55 Súlyemelő Világbajnokság
90 kg
Közvetítés Ostravából, felvételről
22.40 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. szeptember 10. - Csütörtök

MTV 1


9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05 Teledoktor
Orvosi tanácsok tíz percben
9.15 Kis tragédiák
Szovjet film Puskin művei nyomán
III/3. rész (ism.)
10.20 Képújság
17.45 Hírek
17.50 Reklám
18.00 Képújság
18.05 Telesport
18.30 Reklám
18.40 Tom és Jerry-show
Amerikai rajzfilmsorozat
XVI/12. rész
19.05 Esti mese
19.15 Lottósorsolás
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Miskolczi Miklós-Polgár András-Szabó György: Szomszédok
Teleregény
20.35 Van öt perce?
Verdi: Traviata Germont áriája
20.40 Hírháttér
Nézetek, vélemények közérdekű  kérdésekről
21.25 Tengiz Abuladze-sorozat
Idegen gyerekek
Szovjet-grúz film (1959)
22.45 Híradó 3.

MTV 2


16.40 Képújság
16.45 Csillagbörtön 1919-1944
II/1. rész
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora
17.25 Digit-alk
Bevezetés a számítógépek alkalmazásába
XX/1. rész: Mire jó a számítógép? (ism.)
17.55 Tévétorna
18.00 Pannon Krónika
A Pécsi Körzeti Stúdió műsora
19.00 Miskolczi Miklós-Polgár András-Szabó György: Szomszédok
Teleregény (ism.)
19.30 A köd
Bolgár rajzfilm (ism.)
19.40 Természetvédelem Csehszlovákiában
Csehszlovák rövidfilm (ism.)
20.05 Őszi lemezünnep
20.45 Régi mesterségek
A mérlegkészítők
Spanyol rövidfilm
21.05 Híradó 2.
21.20 Betűreklám
21.25 A plakátragasztó (ism.)
21.45 Fogfájás (ism.)
22.10 Súlyemelő Világbajnokság
82,5 kg
Közvetítés Ostravából, felvételről
23.00 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. szeptember 9. - Szerda

MTV 1


9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05 Kis tragédiák
Szovjet film Puskin művei nyomán
III/2. rész
10.05 Stúdió ’87
A Televízió kulturális hetilapja
11.05 Képújság
17.05 Hírek
17.10 A Közönségszolgálat tájékoztatója
17.15 Egy szó, mint száz
Nyelvi fejtörőjáték
Egri János műsora
17.55 Képújság
18.00 A Bolgár Népköztársaság nemzeti ünnepén
18.40 Reklám
18.50 Cim-cim
Arany János és Petőfi Sándor
19.10 Esti mese
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Valentyin Raszputyin: Végnapok
Tévéfilm
21.35 Képes nóták
Videoklip-összeállítás
22.00 Súlyemelő Világbajnokság
75 kg
Közvetítés Ostravából, felvételről
22.50 Híradó 3.

MTV 2


16.15 ITV-Stúdium
„Hinni abban, amit teszünk...”
Portréfilm Apró Attiláról (ism.)
16.50 Képújság
16.55 Írország kulturális öröksége
Angol dokumentumfilm-sorozat
VI/6. rész: Falusi hagyományok
17.30 Nasa Obrazovka
A Szegedi Körzeti Stúdió szlovák nyelvű nemzetiségi műsora
17.50 Tévétorna
17.55 Budapest Körzeti Stúdió
18.55 Svédország-Magyarország olimpiai selejtező labdarúgó-mérkőzés
Közvetítés Örebro-ból
20.50 Betűreklám
20.55 Híradó  2.
21.10 Teniszklub
Amerikai rajzfilm (ism.)
21.20 Öt évszázad festészete
Az impresszionizmus
NDK képzőművészeti rövidfilm
21.35 Jean-Paul Belmondo-sorozat
Moderato Cantabile
Francia filmdráma (1960)
23.05 Képújság

Tv műsor - 1987. szeptember 8. - Kedd

MTV 1


8.55 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.00 ITV-Stúdium
- Viva la musica
Ősz (ism.)
- Egy osztályba járunk
Középiskolások Kubában (ism.)
- Védd az életet!
10.00 Kis tragédiák
Szovjet film Puskin művei nyomán
III/1. rész (ism.)
11.05 Delta
Tudományos híradó (ism.)
11.30 Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
11.40 Képújság
17.15 Hírek
17.20 Három nap tévéműsora
17.25 Súlyemelő Világbajnokság
60 kg Közvetítés OstravábóL, felvételről
18.05 A Koreai Népi Demokratikus Köztársaság nemzeti ünnepén
18.25 Képújság
18.30 Reklám
18.40 Mini Stúdió ’87
18.45 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal
Spanyol rajzfilmsorozat
XXVI/23. rész: Irány Liverpool
19.10 Esti mese
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Verdi
Olasz életrajzi filmsorozat
IX/5. rész: Hazudj igazat!
21.15 Stúdió ’87
A Televízió kulturális hetilapja
22.15 Felkínálom - népgazdasági hasznosításra
23.05 Híradó 3.

MTV 2


17.35 Kerékpárral az iskolába
Az Országos Közlekedésbiztonsági Tanács műsora (ism.)
17.50 Tévétorna
17.55 Képújság
18.00 Dél-alföldi Krónika
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora
19.00 Kalandozás a növényvilágban
Francia ismeretterjesztő rövidfilmsorozat
XIII/11. rész: Csírázó magvak, vándorló termések (ism.)
19.30 Az Akropolisz
Francia képzőművészeti rövidfilm
10.55 Kapcsoljuk a Budapest Kongresszusi Központot
Solti György a Magyar Állami Hangversenyzenekar élén
20.55 A szünetben: Híradó 2.
Kb.: 22.10 Betűreklám
Kb.: 22.15 Súlyemelő Világbajnokság
67,5 kg
Közvetítés Ostrava-ból, felvételről
Kb.: 22.55 Képújság

2016. május 1., vasárnap

Tv műsor - 1974. május 1. - Szerda

MTV 1

7.55 Kapcsoljuk Moszkvát
Közvetítés a Vörös térről, a dolgozók felvonulásáról
8.40 A kisfiú és a ló
Magyarul beszélő szovjet film
9.50 Itt van május 1-e
Közvetítés a Dózsa György útról, Nyíregyházáról, Komlóról és a szocialista országok fővárosaiból
14.27 Az Albatrosz utolsó útja
Magyarul beszélő szovjet tévéfilmsorozat
I. rész
15.40 Tiszta szívvel...
Portréfilm a Cipri családról
16.00-23.20 Önök kérték - mi teljesítjük...
A Kívánságműsor, 25. jubileumi adása
Élő, telefonos kívánságműsor - ma először - a televízióban
Közben:
16.55-18.50 Labdarúgó Magyar köztársasági Kupa
A döntő közvetítése a Népstadionból
19.15-19.25 Esti mese
19.30-20.00 Tv-híradó
22.10-22.20 Tv-híradó

MTV 2

20.00 Műsorismertetés
20.01 Az MT Nemzetközi Karmesterversenye
Elődöntő II. rész
Közvetítés a Magyar Rádió VI. stúdiójából
21.10 Tv-híradó - 1. kiadás (ism.)
21.40 Anja
Magyarul beszélő NDK tévéfilm

Tv műsor - 1975. május 1. - Csütörtök

MTV 1

7.55 Kapcsoljuk Moszkvát
Közvetítést adunk a Vörös térről, a dolgozók május 1-i felvonulásáról
8.45 Lolka-Bolka a nevadai sivatagban
Lengyel rajzfilm
8.55 Lányok, korcsolyák, medvék
Szovjet cirkuszfilm.
9.55 „Itt van május elseje”
Helyszíni közvetítés a budapesti és a mátraderecskei május-ünnepről, a felszabadulás évfordulóján kitüntetett művészvendégek köréből, a IV-es stúdióból, tudósítások a testvéri országok fővárosaiból, emlékezés a rádiótörténet harminc évvel ezelőtt volt nagy pillanatára
13.53 Állatokról bizalmasan
Angol filmsorozat
III. rész: A sziámi harcos hal (ism.)
14.20 Önök kérik - Mi teljesítjük!
14.25 A Magyar Rádió országos hegedűversenye
Filmösszefoglaló a verseny döntőjéről
14.45 Kincskereső kisködmön
Magyar film
16.15 Fölszállott a páva
Dokumentumfilm
16.35 Óda a munkáról
Dokumentumfilm
16.50 Labdarúgó Magyar Népköztársasági Kupa
A döntő mérkőzés közvetítése a Népstadionból
18.50 Részletek Csajkovszkij balettjeiből
19.20 Esti mese
19.28 Önök kérik - Mi teljesítjük!
19.30 Tv-híradó
20.00 Önök  kérik - Mi teljesítjük!
Találkozhat kedvenceivel
A szünetben:
Kb. 22.20 Tv-híradó 3.

MTV 2

20.00 Verdi: A végzet hatalma
Négyfelvonásos opera
Közben:
Kb. 21.20 Tv-híradó 2.

Tv műsor - 1976. május 1. - Szombat

MTV 1

7.45 Tévétorna (ism.)
7.55 Kapcsoljuk Moszkvát!
Közvetítés a Vörös térről, a dolgozók Május 1-i felvonulásáról
8.50 Egy régi papírmalom
Lengyel rövidfilm
9.00 Ünnepi koncert
Intervízió-átvétel Moszkvából, a Szovjet TV műsorából
9.55 Májusi seregszemle
Helyszíni közvetítés
14.40 Halló, itt Rádió
Dokumentumfilm (ism.)
15.55 Hírek
16.00 Legyünk barátok!
16.50 Magyar tájak
Kőszeg
17.20 Vallomás szavakban és alkotásokban
Portréfilm
17.40 Labdarúgás
Magyar Népköztársasági Kupa döntő
Közvetítés a Népstadionból
19.25 Cicavízió
19.30 TV-híradó
20.00 Idősebbek is elkezdhetik
Tévétorna
20.05 Majális csak tévékészítőknek!
Kb. 22.05 TV-híradó 2.
22.15 Tűzoltó utca 25.
Magyar film
(16 éven felülieknek!)