2016. január 27., szerda

Tv műsor - 1982. július 6. - Kedd

MTV 1


16.45 Hírek
16.50 Kertünk - udvarunk
Riportműsor
17.10 Sakk-matt
17.35 Reklám
17.40 Miértek és hogyanok
Óvodások műsora 1.
18.05 Domahidy László énekel (ism.)
18.30 Dél-alföldi krónika
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora
19.00 Reklám
19.10 Idősebbek is elkezdhetik
Tévétorna
19.15 Esti mese
Michaela a szánkóversenyen
Román rajzfilm
19.30 Tv-híradó
20.00 Férfiszépség
Magyarul beszélő szovjet tévéfilm 2/1. rész
21.10 Élő népdal
Béres legény...
21.15 „Mielőtt elmegyek”
Emlékezés Komlós Aladárra
21.40 Felkínálom - népgazdasági hasznosításra
22.20 Tv-híradó 3.

MTV 2


20.01 Kedvünkre
20.30 Toszkána - a vörös tartomány
NSZK dokumentumfilm
21.00 Tv-híradó 2.
21.20 Reklám
21.25 Telesport
Labdarúgó világbajnokság, összefoglaló
22.25 Reklám

Tv műsor - 1982. július 5. - Hétfő

MTV 1


16.30 Hírek
16.35 Algériai változások
Egy ország ünnepére
17.05 Labdarúgó-világbajnokság
Brazília-Olaszország
Közvetítés Barcelonából
A szünetben: Reklám
19.10 Idősebbek is elkezdhetik
Tévétorna
19.15 Esti mese
A róka, a medve, és az oldalkocsis motor
19.30 Hírek
19.35 Fejér István-Kállai István: Irány Caracas!
Komédia
20.50 Labdarúgó-világbajnokság
Spanyolország-Anglia
Közvetítés Madridból
A szünetben: Reklám

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1982. július 4. - Vasárnap

MTV 1


8.00 Idősebbek is elkezdhetik
Tévétorna (ism.)
8.05 Óvodások filmműsora
Kisfilm-összeállítás
1. Mackó Misi kalandjai
Lengyel bábfilmsorozat (ism.)
11. rész: Mackó Misi az Északi-sarkon
2. Dasenka
Csehszlovák kisfilmsorozat
5. rész: Ismerkedés a világgal
8.30 Játsszunk bábszínházát!
Az V. fesztivál adásaiból
XIII/13. rész: Karnevál (ism.)
9.05 Három vidám pionírtörténet
Magyarul beszélő szovjet filmsorozat
III/3. rész: Fenimor titka
10.10 Hírek
10.15 XVIII. úttörő-olimpia 1982
Győr. 2. rész
11.15 Szokolay Sándor: Csalóka Péter
Meseopera Weöres Sándor szövegére (ism.)
14.35 Névtelen vár
Jókai Mór regényének tévéfilmváltozata
VI/5. rész: Katalin vagy Thémire
15.35 Reklám
15.40 Pántlikás kalapom
Összeállítás Urbán Katalin és Bojtor Imre nagylemezéről
16.00 Reklám
16.10 Műsorainkat ajánljuk!
16.35 Két óceán között
Riportfilm
16.50 A közönségszolgálat tájékoztatója
16.55 Reklám
17.05 Labdarúgó-világbajnokság
Észak Írország-Franciaország
Közvetítés Madridból
A szünetben: Idősebbek is elkezdhetik
- Tévétorna
- Esti mese
19.00 A HÉT
20.00 Hírek
20.05 Charlie angyalai
Magyarul beszélő amerikai bűnügyi filmsorozat
Asszonygyilkos
20.50 Telesport
Labdarúgó-világbajnokság
Lengyelország-Szovjetunió
Közvetítés Barcelonából
A szünetben: sporthírek, totóeredmények
23.00 Hírek

MTV 2


20.00 Hírek
20.05 Schiller: Haramiák
Tragédia két részben
A Pécsi Nemzeti Színház előadása felvételről

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1982. július 3. - Szombat

MTV 1


8.30 Idősebbek is elkezdhetik
Tévétorna (ism.)
8.35 Unser bildschirm
A mi képernyőnk
A pécsi körzeti stúdió műsora
8.55 Teniszsuli
V/5. rész (ism.)
9.10 XVIII. úttörő-olimpia 1982.
Győr. 1. rész
10.10 Csodálatos vagy, Júlia
Magyarul beszélő osztrák-francia film (ism.)
11.45 A fele sem igaz!
Vetélkedőműsor (ism.)
12.15 Haydn szimfóniái
Dr. Bartha Dénes előadása
VI/6. rész (ism.)
14.20 Tomi és kutyája
Magyarul beszélő lengyel kisjátékfilm-sorozat
13. rész: Kirándulás (ism.)
14.30 Bélyegvilág
14.40 Zene-bona
Az elektronikus zenéről
15.20 Reklám
15.25 A svédcsavar
Tévéfilmsorozat gyerekeknek (ism.)
III/3. rész
16.00 Transvaal minden aranya
Magyarul beszélő francia kalandfilmsorozat
VI/1. rész
16.55 Hírek
17.00 Reklám
17.10 Vállaljuk a vendéget
Dokumentumműsor
18.05 Teleráma
18.45 Új egymillió fontos hangjegy
A televízió könnyűzenei sorozata
19.00 Reklám
19.10 Idősebbek is elkezdhetik
Tévétorna
19.15 Esti mese
19.30 Tv-híradó
20.00 Vers - mindenkinek
József Attila: Gyermekké tettél
20.05 Szerelmem segíts!
Magyarul beszélő olasz filmvígjáték
22.00 Vasárnap Budapesten
A Magyar Televízió és az Antenne 2. közös produkciója a budapesti Sportcsarnokban
23.00 Tv-híradó 3.

MTV 2


17.20 Gyerekeink
Három kis riport
Vitray Tamás műsora (ism.)
18.05 Megújuló városnegyedek
NDK rövidfilm
18.25 Unokáink sem fogják látni
Avagy városvédő Pallasz Athéné kezéből időnként ellopják a lándzsát
Ráday Mihály városvédő műsora
18.55 Hétköznapok anatómiája
X/3. rész: A csoport (ism.)
19.30 Tv-híradó
20.00 Vers - mindenkinek
József Attila: Gyermekké tettél
20.05 Shirley Bassey műsora
Angol zenés film
20.50 Tv-híradó 2.
21.10 Túl a Tejúton
Angol ismeretterjesztő film
22.00 Telepódium: Tiszta idegbaj!
Klinikai kabaré (ism.)

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1982. július 2. - Péntek

MTV 1


16.25 Hírek
16.30 Tádzsikisztán természetvédelmi területein
Szovjet rövidfilm
16.50 Öt perc meteorológia
16.55 Reklám
17.05 Labdarúgó-világbajnokság
Brazília-Argentína
Közvetítés Barcelonából
A szünetben: Reklám
19.00 Reklám
19.10 Idősebbek is elkezdhetik
Tévétorna
19.15 Esti mese
Füles elutazik
Lengyel bábfilm
19.30 Tv-híradó
20.00 Delta
Tudományos híradó
20.20 A fele sem igaz!
Vetélkedőműsor
20.50 Labdarúgó-világbajnokság
NSZK-Spanyolország
Közvetítés Madridból
A szünetben: Reklám
22.45 Reklám
22.50 Tv-híradó 3.

MTV 2


20.00 Black and white
Feketék és fehérek
Riportfilm Zimbabwéről
20.50 Öt perc meteorológia (ism.)
20.55 Tv-híradó 2.
21.15 Állhatatos férj
Magyarul beszélő francia bűnügyi vígjáték

Tv műsor - 1982. július 1. - Csütörtök

MTV 1


16.00 Hírek
16.05 Tévébörze
16.15 Csak gyerekeknek!
Kisfilm-összeállítás
1. Így élnek a lappok
Norvég dokumentumfilm
2. Puff és Muff sportol
Csehszlovák rajzfilm
16.55 Reklám
17.05 Labdarúgó-világbajnokság
Ausztria-Észak Írország
Közvetítés Madridból
A szünetben: Reklám
19.00 Reklám
19.10 Idősebbek is elkezdhetik
Tévétorna
19.15 Esti mese
A kiselefánt
Rajzfilm
19.30 Tv-híradó
20.00 Aleksander Scibor-Rylski: Kényszerzubbony
Tévéjáték
21.10 A hét műtárgya
Szentpéteri József: Pórus király fogságba esése
Budavári Történeti Múzeum
21.15 Hírháttér
Nézetek, vélemények, közérdekű kérdésekről
22.05 Tv-híradó 2.

MTV 2


18.05 Munkaértekezlet
Pedagógusok ifjúsági parlamentje Egerben
18.45 Sorstársak
A pécsi körzeti stúdió rehabilitációs fóruma (ism.)
19.05 Unser bildschirm
A mi képernyőnk
A pécsi körzeti stúdió német nyelvű nemzetiségi műsora
19.30 Tv-híradó
20.00 Glen Campbell műsora
Angol zenés film
20.40 Reklám
20.50 Labdarúgó-világbajnokság
Belgium-Szovjetunió
Közvetítés Barcelonából
A szünetben: Reklám

2016. január 25., hétfő

Tv műsor - 1987. október 25. - Vasárnap

MTV 1


8.05 Tévétorna gyerekeknek
8.10 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal
Spanyol rajzfilmsorozat
XXVI/18. rész: A Pacific vasúton (ism.)
8.35 Kerek világ (ism .)
8.50 A Korall-sziget
Ausztrál kalandfilmsorozat IX/7.
9.15 Idesüss!
Ajánlóműsor gyerekeknek
9.40 Tapsi hapsi
Amerikai rajzfilm
„Szellemek napja”
10.05 Hiszi a piszi
Báb-mesejáték
11.00 Matiné
Vasárnapi magazin
12.10 Rába ETO-VAÉV Bramac
Bajnoki férfi kézilabdamérkőzés
A szünetben: Reklám
13.30 Hírek
14.40 Képújság
14.45 Egy kontinens sorsa
Angol rövidfilmsorozat
III/3. rész: Az arany ára
15.40 A Közönségszolgálat tájékoztatója
15.45 Emlékek a  magyar játékfilm történetéből IX/4. rész
16.30 Betűreklám
16.35 Nézzük együtt! - Csavlek András festőművésszel
17.05 Reklám
17.15 Tájak, városok, emberek
Dél-Afrika árnyékában
17.45 Delta
Tudományos híradó
18.15 Áruházak ajánlata
18.20 Családi torna
18.25 Meséről mesére
1. A manó és az óriás
Hogyan maradt le Gomolya a vonatról
Csehszlovák rajzfilm
2. A kockásfülü nyúl
Süt a Nap
Magyar rajzfilm
3. Vízipók-csodapók
Eltáncolt üzenetek
Magyar rajzfilm
18.50 Reklám
19.00 A Hét
20.00 Híradó
20.10 Jean Paul Belmondo-sorozat
Az örökös
Francia film (1973)
21.55 Parabola
22.25 Hírek

MTV 2


17.15 Képújság
17.20 Vivát Benyovszky!
Tévéfilmsorozat
XIII/12. rész: A csalétek (ism.)
18.15 Gondolkodó
Tudományos hetilap
19.00 Telesport
- Tornász-VB
Női-férfi szerenkénti döntők
Közvetítés Rotterdamból
- Európai Tollaslabda Nagydíj
Közvetítés a BHG Csarnokból
- Légfegyveres világbajnokság
Döntők
Közvetítés a Budapest Sportcsarnokból
22.50 A Hét
(Az 1. műsor ismétlése)
23.50 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. október 24. - Szombat

MTV 1


9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05 Orosz nyelv kicsiknek
IX/3. rész (ism.)
9.15 Óvodások filmműsora
9.35 A titok nyitja (ism.)
10.15 Fiatalok pályaközelben
X/3. rész: A szerszámkészítő (ism.)
10.35 Telesí
NSZK filmsorozat XIII/4. rész (ism.)
11.00 Röpsuli
VI/1. rész (ism.)
11.15 Linda
Software (ism.)
12.15 Nas ekran (ism.)
12.35 Képújság
14.40 Képújság
14.45 Zene-bona
15.25 Van benne valami
Barkochbajáték
16.05 Betűreklám
16.10 MOT
Mottó: elkerülhetetlen a megújulás
16.55 Reklám
17.00 Híradó
17.15 Sárga tengeralattjáró
Könnyűzenei magazin
17.50 Reklám
17.55 Rés a Nagyfalon
18.30 Családi torna
18.35 Reklám
18.40 Áruházak ajánlata
18.45 Vakáción a Mézga család
Magyar rajzfilmsorozat
Az ígéret földje (ism.)
19.10 Esti mese
Frakk, a macskák réme
Egy cica, két cica
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Vers mindenkinek
Petőfi Sándor: Itt van az ősz, itt van újra
20.05 Budapesti Művészeti Hetek
Mestersége színész
Törőcsik Mari
21.00 A hét műtárgya
Hormesz egyiptomi kincstárnok sírköve (Szépművészeti Múzeum)
21.05 Derrick
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
Tűz a vízen
22.05 Népzene zenekarra
„Az árgyélus kismadár..."
22.10 Tengíz Abuladze-sorozat
Könyörgés
Grúz film (1968) (FF)
23.30 Híradó 2.

MTV 2


13.55 Tornász-VB
Egyéni összetett verseny
Közvetítés Rotterdamból
16.15 Képújság
16.20 El Greco - Toledo festője
Angol film
16.50 Életutak
Szovjet tévéfilmsorozat
XVII/4. rész: A felkelés
17.55 Tornász-VB
Női egyéni összetett verseny
Közvetítés Rotterdamból
19.45 Ének Tbilisziből
Szovjet kisfilm  (ism.)
19.55 MOVI Krónika
20.05 A Pointer Sisters koncertje Párizsban
Angol film
21.05 Kegyetlen kert
Angol balettfilm
22.20 Légfegyveres VB
Döntők
Közvetítés a Budapest Sportcsarnokból, felvételről
23.00 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. október 23. - Péntek

MTV 1


9.00: Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05: Pusztuló műemlékeink nyomában
Dokumentumfilm-sorozat
IV/3. rész: Műemlék gazdát keres (FF)
9.55: Mozgató
10.05: Képújság
16.00: Hármas csatorna
A gyógyítás története
17.05: Hírek
17.10: Három nap tévéműsora
17.15-19.00: Péntek délután:
17.15: Évgyűrűk
17.45: Téka
Közhasznú információk
17.55: Reklám
18.00: Ablak
19.00: Álljunk meg egy szóra!
19.10: Esti mese
19.20: Reklám
19.30: Híradó
20.00: Reklám
20.05: Láncszemek
Vállalati vezetők a kormány munkaprogramjáról és saját feladataikról
20.25: Telefere
Vitray Tamás műsora
21.35: Budapesti Művészeti Hetek
Deák Krisztina: Csinszka
Tévéfilm
23.10: Reklám
23.20: Híradó 3.

MTV 2


18.25: Képújság
18.30: Digit-alk
Bevezetés a számítógépek alkalmazásába XX/12. rész
19.00: Tévétorna
19.05: A nemzetközi sportfilmfesztivál műsorából
20.05: Budapesti Művészeti Hetek
Utcazenészek
A Makám együttes műsora
21.05: Reklám
21.10: Híradó 2.
21.25: Légfegyveres-világbajnokság
Döntők
Közvetítés a Budapest Sportcsarnokból, felvételről
22.00: Váltó
Gazdasági világverseny
22.45: Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. október 22. - Csütörtök

MTV 1


9.00: Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05: Teledoktor
Orvosi tanácsok tíz percben
9.15: Abigél
Szabó Magda ifjúsági regényének tévéfilmváltozata IV/4. rész (ism.)
10.35: Váltó
Gazdasági világverseny
11.20: Képújság
17.40: Hírek
17.45: Videovilág
Képmagnósok figyelem!
18.15: Tévébörze
18.25: Képújság
18.30: Reklám
18.40: Miki és Donald
Amerikai rajzfilmsorozat XIII/2. rész
1. Borzasztó bogarak
2. Tükörtrükk
3. Csintalan palacsinták
19.05: Esti mese
19.15: Lottósorsolás
19.20: Reklám
19.30: Híradó
20.10: Reklám
20.15: Szomszédok
Teleregény 13. rész
20.45: Van öt perce?
Liszt: Ha álmom mély
20.50: Hírháttér
Nézetek, vélemények közérdekű kérdésekről
21.35: Telesport
Labdarúgó-kupanap
22.25: Híradó 3.

MTV 2


16.50: Képújság
16.55: A Nemzetközi Sportfilmfesztivál műsorából
18.00: Pannon Krónika
A pécsi körzeti stúdió információs és riportmagazinja
19.00: Szomszédok
Teleregény 12. rész (ism.)
19.30: A Spyro Gyra együttes a „Pori Jazz 1984” fesztiválon (ism.)
20.05: Tévétorna
20.10: A NATURA Szerkesztőség filmjei
Fácánkert
Egy intézet a vadvédelemért
20.30: Nem reménytelen
Mérgező hulladékok
20.55: Kecsegék a borpincében (ism.)
21.35: Betűreklám
21.40: Híradó 2.
21.45: Elutasítás
Angol tévéfilm II/2. rész
23.10: Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. október 21. - Szerda

MTV 1


9.00: Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05: Abigél
Szabó Magda ifjúsági regényének tévéfilmváltozata IV/3. rész (ism.)
10.10: Stúdió '87
A televízió kulturális hetilapja (ism.)
11.10: Képújság
15.45: Hármas csatorna
16.50: Hírek
16.55: A közönségszolgálat tájékoztatója
17.00: „Egy szó mint száz"
Nyelvi fejtörőjáték
Egri János műsora
17.40: Képújság
17.45: Reklám
17.55: Dobozy Imre: Portréfilm (ism.) (FF)
(Az író születésének 70. évfordulója)
18.50: Cim-cim
Irodalmi rejtvényműsor gyerekeknek: Goldoni
19.10: Esti mese
19.20: Reklám
19.30: Híradó
20.00: Reklám
20.05: Láncszemek
Vállalati vezetők a kormány munkaprogramjáról és saját feladataikról
20.25: Menyasszony Dávidnak
Kubai film (1985)
22.00: Budapesti Művészeti Hetek
Makovecz
Portré
22.50: Zene, zene, zene
15 éves a Zenés Tv-színház
23.30: Híradó 3.

MTV 2


17.30: Digit-alk
Bevezetés a számítógépek alkalmazásába
XX/11. rész: Oktatás (ism.)
18.00: ITV-stúdium
Egy iskola története
Sárospatak
III/2. rész: Dőlni ne hagyd!
Novákovits András emlékére (ism.)
19.00: Képújság
19.05: Nas ekran
A pécsi körzeti stúdió szerbhorvát nyelvű nemzetiségi műsora
19.25: Tévétorna
19.30: Mozambik szigete
Portugál kisfilm (ism.)
20.05: Budapesti körzeti stúdió
21.05: Híradó 2.
21.20: Betűreklám
21.25: Képes nóták
Videoklip-összeállítás
21.50: Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. október 20. - Kedd

MTV 1


8.55: Tévétorna nyugdíjasoknak
9.00: ITV-stúdium
Gyurmatek
VII/6. rész: Hová tartozik? (ism.)
9.10: A holdnak háza van (ism.)
9.40: Látogatása Prágai Technikai Múzeumban
Ismeretterjesztő film (ism.)
10.00: Delta
Tudományos híradó (ism.)
10.25: Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
10.35: Képújság
16.40: Hírek
16.45: Három nap tévéműsora
16.50: Suliirodalom
A bosszú
Tévéfilm Dosztojevszkij „Feljegyzések az egérlyukból" című művéből (FF)
17.45: Objektív
Tényképek a szocialista világról
18.30: Képújság
18.35: Reklám
18.45: Mini Stúdió '87
18.50: Vuk
Magyar rajzfilmsorozat
IV/3. rész (ism.)
19.10: Esti mese
19.20: Reklám
19.30: Híradó
20.00: Reklám
20.05: Láncszemek
Vállalati vezetők a kormány munkaprogramjáról és saját feladataikról
20.25: Szászok fénye, poroszok dicsősége
NDK tévéfilmsorozat VI/2. rész
21.15: Stúdió '87
A televízió kulturális hetilapja
22.25: Magyarok innen-onnan
Dokumentumfilm II.
23.05: Híradó 3.

MTV 2


17.50: Képújság
17.55: Tévétorna
18.00: Dél-alföldi Magazin
A szegedi körzeti stúdió műsora
19.00: Varázslat a színpadon
Osztrák rövidfilmsorozat VI/4. rész
19.30: Nyelvleckék
Orosz nyelvlecke középhaladóknak XVIII/3. rész
19.40: Entrée libre
Francia nyelvlecke kezdőknek XII/3. rész
20.05: Zenebutik - a Duna mentén
Újdonságok, régiségek, különlegességek, aktualitások, művészek és művek zeneközelben
Juhász Előd műsora (ism.)
20.55: Betűreklám
21.00: Híradó 2.
21.15: Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
Matisse: Kék akt
Angol rövidfilm (ism.)
21.25: Elutasítás
Angol tévéfilm II/1. rész
22.55: Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2016. január 24., vasárnap

Tv műsor - 1987. október 18. - Vasárnap

MTV 1


8.15 Tévétorna gyerekeknek
8.20 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal
Spanyol rajzfilmsorozat
XXVI/17. rész: Utazás léggömbbel (ism.)
8.45 A Korall-sziget
Ausztrál kalandfilmsorozat
IX/6. rész
9.10 Kuckó
9.40 Telesí
NSZK sorozat XIII/3. rész (ism.)
10.10 Fiatalok pályaközelben
Az elektrolakatos (ism.)
10.30 A titok nyitja
VII/3. rész (ism.)
11.10 Kapcsoljuk a Kossuth Múzeumhajót!
Zenebutik - a Duna mentén
Újdonságok, régiségek, aktualitások, művészek és művek - zeneközelben
Juhász Előd műsora
12.00 Ki nyer ma a képernyőn?
Aki kérdez: Czigány György
12.10 Hírek
14.05 Képújság
14.10 A Közönségszolgálat tájékoztatója
14.15 Egy kontinens sorsa
Angol rövidfilmsorozat
III/2. rész: Az alvó hegyek földje
15.10 Emlékek a játékfilm történetéből
IX/3. rész
16.05 Betűreklám
16.10 Teleráma
16.55 Mozgó Képek
A MOKÉP filmajánlata
17.10 Delta
Tudományos híradó
17.35 Reklám
17.45 Nézzük együtt - Ferenczi Krisztina színésznővel
18.20 Áruházak ajánlata
18.25 Családi torna
18.30 Meséről mesére:
1. Somolya manó mégiscsak megnősül
Csehszlovák rajzfilm
(A manó és az óriás című sorozat)
2. A repülő térkép
Magyar rajzfilm
(A kockásfülű nyúl című sorozat) (ism.)
3. A veszélyes homoktölcsér
Magyar rajzfilm
(Vízipók - csodapók című sorozat) (ism.)
18.50 Reklám
19.00 A HÉT
20.00 Híradó
20.10 Jean Paul Belmondo-sorozat
Borsalino
Francia film (1970)
(14 éven felülieknek!)
22.10 Telesport
Összefoglaló a labdarúgó NB I mérkőzéseiről
23.20 Hírek

MTV 2


17.25 Képújság
17.30 Vivát Benyovszky!
Tévéfilmsorozat
XIII/11. rész: Vendég Pétervárról (ism.)
18.25 Gondolkodó
Tudományos hetilap
19.10 Mezei Mária születésének 75. évfordulójára (ism.) (ff.)
19.50 Mezei Mária Villon-verseket mond (ism.) (ff.)
20.00 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
August Macke: Kalapüzlet
Angol rövidfilm (ism.)
20.10 Zenés Tv-Színház
Lili bárónő
Huszka Jenő nagyoperettjének tévéváltozata (ism.)
21.45 A HÉT (ism.)
22.45 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. október 17. - Szombat

MTV 1


8.20 Orosz nyelvlecke kicsiknek
XI/2. rész (ism.)
8.30 A Szovjet Televízió napja
Bevezető
8.35 Jó reggelt!
Reggeli szórakoztató híradó
9.05 Tévétorna gyerekeknek
9.10 Óvodások filmműsora:
Szovjet mesefilmekből
1. Erdei naptár
IV/2. rész: Nyár
2. A bűvös gránátalma (ism.)
9.30 Válogatás...
Összeállítás a Szovjet Televízió ifjúsági műsoraiból
11.00 Az állatok világa
Szovjet természetfilm
11.40 Más-kép
12.25 Unser Bildschirm
A Pécsi Körzeti Stúdió német nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
12.45 Képújság
14.10 Képújság
14.15 A Szovjet Televízió napja
Bejelentkezés
14.20 A szerelem képlete
Szovjet zenés kalandfilm
15.45 Kapcsolás...
Kapcsolás az űrhajós irányítóközpontból
16.05 Hogy van, mit csinál, mire készül?
Dokumentumfilm
16.55 Reklám
17.00 Híradó
17.15 Tévéhíd
Budapest-Moszkva
18.45 Reklám
18.50 Esti mese
Szovjet rajzfilmekből
1. A Hold túlsó oldala (ism.)
2. Egyszer reggel (ism.)
3. Leopold nyaral
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 A Szovjet Televízió napja
Folytatás - Műsorajánlat
Szombat esti vers
Jurij Levitanszkij: Álom a vonatról
20.05 Budapesti művészeti hetek
Lev Tolsztoj: Kreutzer-szonáta
Tévéjáték
21.25 Kreml - Capitolium
Az amerikai ABC tévétársaság és a szovjet tévé közös műsora
22.05 A remény
Juno és Avosz
Rockopera
Szovjet film
23.35 Híradó 2.

MTV 2


17.00 Képújság
17.05 MOVI-Krónika
17.15 Csengetés
„... az Életnek tanulunk?"
18.00 Szembenéző
A kibontakozás társadalmi feltételei
18.45 Életutak
Szovjet tévéfilmsorozat
XVII/3. rész: Miben bízol?
20.00 Dohnányi Ernő: Ruralia Hungarica Op. 32/b II. tétel
Preato ma non tanto
20.05 Budapesti művészeti hetek
Tünékeny varázs
Bardy Margit színpadképei
20.45 Kisfilmek a nagyvilágból
Árnyak az erdőben
Angol dokumentumfilm
A hegyi gorillák
21.25 Így készült „A Birodalom visszavág”
Amerikai film
22.10 Képújság

Tv műsor - 1987. október 16. - Péntek

MTV 1


9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05 Abigél
Szabó Magda ifjúsági regényének tévéfilmváltozata
IV/2. rész (ism.)
10.15 Pusztuló műemlékeink nyomában (ff.)
Dokumentumfilm-sorozat
IV/2. rész: Romműemlék - műemlékrom (ism.)
10.55 Panoráma
Világpolitikai magazin (ism.)
11.55 Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
12.05 Képújság
16.00 Hármas csatorna
17.05 Hírek
17.10 Három nap tévéműsora
17.15 Péntek délután
Évgyűrűk
A nyugdíjasok műsora
17.45 Téka
Közhasznú információk
17.55 Reklám
18.00 Ablak
Közéleti szolgáltató műsor
19.00 Álljunk meg egy szóra!
Grétsy László és Vágó István nyelvművelő műsora
19.10 Esti mese
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 A „Hatvankodó" Körmendi
A színművész születésének 60. évfordulója
21.05 Reklám
21.10 A hét műtárgya
Bernáth Aurél: Riviéra
(Magyar Nemzeti Galéria)
21.15 Budapesti művészeti hetek
Eklézsia-megkövetés
Németh László drámájának tévéváltozata
22.50 Híradó 3.

MTV 2


17.50 Képújság
17.55 A varázspálca
Zenés mesejáték két részben
A Budapesti Gyermekszínház előadása felvételről (ism.)
19.10 Tv-Egyetem: Természettudományi Tagozat
19. rész: Kettős spirál (ism.)
20.00 Tévétorna
20.05 Dicsérd a kutyát...
Skót film (ism.)
21.00 Reklám
21.05 Híradó 2.
21.20 Könnyű-e fiatalnak lenni?
Dokumentumfilm
22.40 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. október 15. - Csütörtök

MTV 1


9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05 Teledoktor
Orvosi tanácsok tíz percben
9.15 Szerelem, avagy bekerítő hadművelet
NSZK tévéfilm (ism.)
10.30 Kalendárium 1987.
Életmód és egészség (ism.)
11.20 Képújság
15.45 Hírek
15.50 A banda
Angol ifjúsági film
16.45 Perpetuum mobile
Új távlatok
17.15 Az én világom
Vendégségben Németh Tamás vak zongoraművésznél és családjánál (ism.)
17.55 Képújság
18.00 Reklám
18.05 Telesport
18.30 Reklám
18.40 Miki és Donald
Amerikai rajzfilm sorozat XIII/1. rész:
1. Medveles
2. Plútói szerelem
3. A kacsafáját!
19.05 Esti mese
19.15 Lottósorsolás
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Tetthely
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat: „Fájdalom díj”
21.20 Van öt perce?
Mozart: A-dúr klarinétötös I. tétel
21.30 Panoráma
Világpolitikai magazin
22.30 Carelli emlékezik
VI/5. rész: Amelyben a turnézó MET-ről esik szó
23.05 Híradó 3.

MTV 2


17.10 Képújság
17.15 Tévétorna
17.20 Hegyháti kalauz
A Pécsi Körzeti Stúdió műsora
18.00 Pannon Krónika
A Pécsi Körzeti Stúdió riportmagazinja
19.00 Digit-alk
Bevezetés a számítógépek alkalmazásába
XX/11. rész: Oktatás
19.30 „Szól á szív...”
Közvetítés a Zeneakadémia Kisterméből a Fehér Bot alkalmából
21.00 Híradó 2.
21.15 Betűreklám
21.20 Janus 1987/3.
22.00 A vízöblítéses angol vécé fejlődéstörténete
Amerikai dokumentumfilm
22.25 Képújság

2016. január 23., szombat

Tv műsor - 1970. január 11. - Vasárnap

9.13: Orosz nyelvtanfolyam haladóknak
Grisa Andrej, Mása és a  kereskedelem (ism.)
9.40: Sakk-matt
Sakk feladványok gyerekeknek
10.00: Kis emberek - nagy emberek
Az Intervizió műsora Berlinből
11.00: Játsszunk Bábszínházát!
Gyermekbábosok II. Országos TV-fesztiválja IV. rész
15.10: A képzőművészet története
13.: Barokk művészet Európában (ism.)
15.40: Iskola-tévé
Francia nyelvtanfolyam haladóknak
16.10: Képes kalendárium
16.40: Reklámműsor
16.45: Telesport
Az „Év ifjúsági sportolója" vándordíj átadás.
17.15: Krupp és Krause
Magyarul beszélő NDK-film
2.: Álarcosbál
18.40: Nótaszó
Kozák Gábor József muzsikál
19.00: Esti mese
19.15: A világ térképe előtt
Heti külpolitikai összefoglaló
19.30: Üzenet a jövőből
1.: Távszerviz
Magyar rajzfilm, a Mézga család különös kalandjairól
20.00: Tv-híradó
20.20: Elindult szeptemberben
Darvas József szerzői estje
21.35: Művészportré:
Czanik Zsófia operaénekesről
22.05: Tv-híradó - 2. kiadás

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1970. január 10. - Szombat

9.00: Szünidei matiné
1. A vadon csodái
Természetfilm-sorozat
9.: Sziklaszirt madarai, a szulák
2. Pápaszem úr az őserdőben
Lengyel bábfilm
3. Eltáncolt cipő
Csehszlovák rajzfilm
4. Barátaink az állatok
Francia természetfilm-sorozat
Szarvasok és dámvadak
5. Bors
Tévéjáték
A futár (ism.)
11.00: A kockázat
Magyarul beszélő lengyel filmsorozat
14.: Bekerítve. (ism.)
11.55: Ebédszünet
Balogh Mária riportműsora (ism.)
17.13: Nézőink kedvére
Lavina
Tévéfilm (ism.)
18.20: Ismerkedés a szobrászattal
4.: A szobrászat anyagai, technikái
18.40: A Tv-jelenti...
Aktuális riportműsor
19.25: Cicavízió
Mazsola és Tádé
Hol kicsi, hol nagy
19.35: „Emelem poharam"
Húsz perc Poór Péterrel
20.00: Tv-híradó
20.20: Köztünk maradjon!
Tahi László ötperce
20.25: Gyilkosság a paplakban
Bűnügyi komédia két részben
A József Attila Színház előadása, felvételről
(14 éven felülieknek!)
23.10: Tv-híradó - 2. kiadás

Tv műsor - 1970. január 9. - Péntek

9.30: Szünidei matiné
1. Barátaink az állatok
Francia természetfilm-sorozat
2. Festjük a mi világunkat
NDK kisfilm
3. Hókristályok
A Magyar TV kisfilmje
4. Bors
Tévéjáték
Halló, központi (ism.)
17.58: Hírek
18.05: Két nap Bakuban
A Televízió kisfilmje
18.30: Bolondok Részvénytársasága
Magyarul beszélő angol film
19.00: Reklámműsor
19.05: Esti mese
19.15: Gazdaságpolitikai kérdésekről
A Tv politikai tanfolyama
19.45: Felszabadult melódiák
Szabó Ferenc
20.00: Tv-híradó
20.20: Fekete, fehér - Igen, nem?
Budapesti kerületek vetélkedője
I. középdöntő: Az I. és IX. kerület vetélkedője
Kb. 22.00: Vezényel: Karl Böhm
Koncertfilm
22.30: Tv-híradó - 2. kiadás

Tv műsor - 1970. január 8. - Csütörtök

10.00: Szünidei matiné
1. Egy ismeretlen ismerős
Kisfilm Verne Gyula életéről
2. Gépesítés 2000-ben
NDK rajzfilm
3. A macska, amely egyedül járt sétálni
Szovjet rajzfilm
4. Bors
Tévéjáték
Vesztegzár a határon (ism.)
18.00: Hírek
18.05: A Káspi-tótól az Altájig
Szovjet kisfilm
18.30: Rejtvényiskola
18.45: Udo Jürgens énekel
19.25: Esti mese
19.35: Az ismeretlen Anglia
Boldizsár Iván útijegyzete
20.00: Tv-híradó
20.20: A kockázat
Magyarul beszélő lengyel filmsorozat
14.: Bekerítve
21.15: Parabola
21.35: Integrál
22.15: Tv-híradó - 2. kiadás

Tv műsor - 1970. január 7. - Szerda

9.00: Szünidei matiné
1. Felhők felett
Lengyel kisfilm
2. Bors
Tévéjáték
Szent Dimitrij éjszakája (ism.)
10.00: Delta
Tudományos híradó (ism.)
10.30: Maigret felügyelő
A betörő felesége
Magyarul beszélő angol bűnügyi film (ism.)
17.58: Hírek
18.05: Kisfilm
18.25: Írók, könyvek, kritikusok
18.35: Nótaszó
18.55: Esti mese
19.05: Ebédszünet
Balogh Mária riportműsora
19.25: Kompozíció
Közvetítés a Műcsarnokból
20.00: Tv-híradó
20.20: Történelmi lecke
„Lesz magyar újjászületés"
21.15: Klasszikusok tévéfilmen
A sors embere
Shaw történelmi játékának magyarul beszélő tévéfilm változata
22.35: Tv-híradó - 2. kiadás

Tv műsor - 1970. január 6. - Kedd

8.50: Iskola-tévé
Történelem  - (ált. isk. 5 oszt.)
Az athéni demokrácia
9.25: Mindennap háború
A Tv politikai tanfolyamának adása a honvédség részére
9.50: Szünidei matiné
1. Anti, a muzsikus
NDK rajzfilm
2. Francis a nagyvadak országában
Francia természetfilm-sorozat
A madarak pocsolyája
3. Bors
Tévéjáték
Szervezzünk anarchiát (ism.)
17.58: Hírek
18.05: Rejtvényiskola
18.20: Szerkesztik a nézők...
18.50: Reklámműsor
18.55: Esti mese
19.10: Család és társadalom
2.: Gondolatok egy hétvége ürügyén
19.40: Tv-híradó
20.00: Rossini: A sevillai borbély
Operafilm
22.25: Tv-híradó - 2. kiadás

Tv műsor - 1970. január 4. - Vasárnap

10.00 Hétmérföldes kamera
Úttörőhíradó
10.15 Rejtvényiskola IV.
10.30 Lányok, figyelem!...
10.50 Csak gyerekeknek!
1. Oroszlánkölykökkel kezdődött
Norvég kisfilm)
2. Leg... leg... leg..
Szovjet rajzfilm (ism.)
11.30 A képzőművészet története
XIII.: Barokk művészet
16.43 Reklámműsor
16.50 Nyitott könyv
Illés Endre: Szakadékok
17.50 Delta
Tudományos híradó
18.15 A világ térképe előtt
Heti külpolitikai összefoglaló
18.25 Esti mese
18.40 „Röpülj páva..."
Felszabadulási népdalverseny - 8. elődöntő
Közvetítés a Székesfehérvári Vörösmarty Színházból
20.00 Tv-híradó
20.20 Maigret felügyelő
A betörő felesége
Magyarul beszélő angol bűnügyi film
21.20 Művészportré
Faragó András operaénekesről
22.00 Tv-híradó - 2. kiadás

Tv műsor - 1970. január 3. - Szombat

9.43 Szünidei matiné
1. Francis a nagyvadak országában
Francia természetfilm-sorozat: Egy kráter tó körül
2. Időalagút
Magyarul beszélő amerikai film: 6.: Az Ördögsziget foglyai (ism.)
10.45 Mese, tudomány, fantázia
Zenés szórakoztató műsor, gyermekeknek - Leningrádból
11.30 A kockázat
Magyarul beszélő lengyel filmsorozat (ism.)
13.: Edit
15.20 Nézőink kedvére
Kristóf, a magánzó
Tévéfilm (ism.)
16.50 Krupp és Krause
NDK tévéfilmsorozat
1.: Miért olyan szép a Rajna mentén?
18.10 Reklámműsor
18.15 Hírek
18.20 Tv-operakalauz
Rossini: A sevillai borbély
18.40 A Tv-jelenti...
Aktuális riportműsor
19.25 Cicavízió
Mazsola és Tádé
Tádé orra
19.35 Költészet
Az élet csodái
20.00 Tv-híradó
20.20 Vízszintes - függőleges
A zenés keresztrejtvény különkiadása
21.50 A múzsák neveletlen gyermeke
3.: Tánc, dal, fesztivál aZ ókorból napjainkig
22.40 Tv-híradó - 2. kiadás

Tv műsor - 1970. január 2. - Péntek

9.00 Szünidei matiné
1. A megtépett veréb
Szovjet rajzfilm
2. Vissza az őskorba
Lengyel rajzfilm
3. Menetirány - változatlan
NDK kisfilm
4. Rendkívüli mérkőzés
Szovjet rajzfilm
5. Időalagút
Magyarul beszélő amerikai film
Kalózok között (ism.)
17.58 Hírek
18.05 Rejtvényiskola III. rész
18.20 Felfedező úton a képzőművészet birodalmában. XI. rész
18 40 Esti mese
18.50 Az ismerős Anglia
Boldizsár Iván útinaplójából
19.10 Család és társadalom
I.: Kétmillió...
20.00 Tv-híradó
20.20 A közönség kívánságára
Folytassa cowboy!
Magyarul beszélő angol filmvígjáték
22.00 Tv-híradó - 2. kiadás

Tv műsor - 1970. január 1. - Csütörtök

9.58 Gyere velünk, csináld velünk...
Az Intervízíó műsora Berlinből
11.00 Bangalai fiúk
Magyarul beszélő angol film
12.00 Újévi köszöntő
Elmondja: Losonczi Pál, az Elnöki Tanács elnöke
12.15 Strauss-koncert
Az Eurovízió műsora Bécsből
16.23 Dante világa
17.20 A rajzfilmek kedvelőinek
1. Kaland
Bolgár rajzfilm
2. Csúnyácska
Lengyel rajzfilm
3. Szerenád
NDK bábfilm
17.50 Petőfi: A helység kalapácsa
Vígeposz (ism.)
18.50 A Kubai Köztársaság nemzeti ünnepén
19.10 Esti mese
19.25 Jose Iturbi zongorázik
A spanyol tv kisfilmje
20.00 Tv-híradó
20.20 A kockázat
Magyarul beszélő lengyel filmsorozat
13.: Edit
21.15 Gilbert Bécaud műsora
22.15 Tv-híradó - 2. kiadás

Tv műsor - 1969. decmeber 31. - Szerda

9.00 A kockázat
Magyarul beszélő lengyel filmsorozat
12. Utasítás nélkül (ism.)
9.55 Bacher Mihály zongorázik (ism.)
10.25 Teleimpex
Külkereskedelmi és világgazdasági híradó (ism.)
14.33 Reklámműsor
14.40 Délutáni turmix
1. A Flinstone család
Egy lakásban - egy rakásban
2. Én is jövök
Zenés olasz film
3. Gusztáv ismét jelentkezik
Gusztáv a szalmaözvegy
Gusztáv módosít
Gusztáv Karácsonykor
16.10 Angyal kalandjai: Brenda arcképe
Magyarul beszélő angol film
17.10 Fiatalok a porondon
Cirkuszfilm-összeállítás a legkiválóbb fiatal szovjet artisták produkcióiból
17.30 Sammy Davis - a párizsi Olympia színházban
18.25 Esti mese
18.40 Tv-híradó
19.00 Irány 1970!
Zenés kabaré - akadályokkal
0.02 Táncoljunk!

Tv műsor - 1969. decmeber 30. - Kedd

9.00 Szünidei matiné
17.58 Hírek
18.05 Rejtvényiskola II. rész
18.20 Teleimpex
19.00 Esti mese
19.15 Dersi Tamás színházi jegyzete
19.20 Németh László: Nagy család
Társadalmi dráma három felvonásban
20.00 Tv-híradó
22.25 Tv-híradó

2016. január 22., péntek

Tv műsor - 1980. február 3. - Vasárnap

MTV 1


8.35: Tévétorna (ism.) (Színes)
8.40: Hogyan tanuljunk a Mindenki iskolájában? (ism.)
9.15: Óvodások filmműsora
9.35: Zsebtévé (ism.) (Színes)
10.05: A templomos lovagok kincse
Lengyel filmsorozat gyerekeknek
1. rész: Kalandok elé
10.40: Csak gyerekeknek!
Kisfilm-összeállítás
11.15: Hírek
11.20: Versengő hangszerek
Közvetítés a Zeneakadémia nagyterméből, felvételről
12.20-12.40: Nótaszó (ism.) (Színes)
13.45: Pedagógusok fóruma
14.20: Tengerre!
NDK tévéfilmsorozat
IX/5. rész: Halló, Rügen! (Színes)
15.25: A Közönségszolgálat tájékoztatója
15.30: Reklám
15.35: Telesport
- Tenisz Király Kupa
Közvetítés Debrecenből (Színes)
- „Európa 12"
Nemzetközi Asztalitenisz Verseny
Közvetítés Münchenből (Színes)
18.10: Műsorainkat ajánljuk (Színes)
18.35: Reklám
18.40: A Közönségszolgálat tájékoztatója
18.45: Tévétorna (Színes)
18.50: Esti mese (Színes)
19.00: A HÉT (Színes)
20.00: Hírek
20.05: Catherina
Angol tévéfilm (Színes)
20.55: Kapcsoltam...
Társasjáték (Színes)
21.25: Telesport
1. Sporthírek
2. Tenisz Király Kupa (Színes)
Közvetítés Debrecenből, felvételről
3. „Európa 12"
Nemzetközi Asztalitenisz Verseny
Közvetítés  Münchenből, felvételről (Színes)
22.35: Hírek

Tv műsor - 1980. február 2. - Szombat

MTV 1


9.15: Tévétorna (ism.) (Színes)
9.20-10.20: Iskolatévé
9.20: Világnézet
Technika és társadalom
10.00: Orosz nyelv
10.20: Nyitott boríték (ism.)
10.50: Reklám (Színes)
10.55: Forró hegyek
Amerikai film (1956) (ism.) (Színes)
12.25-12.50: Játék a betűkkel (ism.)
14.55: Gyémántok
Olasz dokumentum film II. rész
15.25: Hangoskodó
Zenei kérdés - zenei felelet (Színes)
15.55: Kedvünkre
16.30: Hírek
16.35: Főzőcske, de okosan
Változatok konzervekből
17.00: Reklám
17.05: „Pedig földrengésnek kellett volna lenni..."
Riportfilm
17.50: Századunk lírája
Nicolas Guillén versei
18.15: „Játszani is engedd..."
V. tétel - Gyermekbirodalom
18.45: Reklám (Színes)
18.50: Egymillió fontos hangjegy
Korda György műsora
19.10: Idősebbek is elkezdhetik
Tévétorna (Színes)
19.15: Esti mese (Színes)
19.30: TV-Híradó 1. (Színes)
20.00: Vers - mindenkinek
Petőfi Sándor: A puszta télen
Elmondja: Hegedűs D. Géza
20.05: San Francisco utcáin
Amerikai bűnügyi tévéfilmsorozat
Az emberáradat (Színes)
20.50: Halló, Helsinki! Halló, Budapest!
A finn Mainos Televízió és a Magyar Televízió közös szórakoztató műsora (Színes)
21.45: Sepityko-sorozat
Te és én
Szovjet film (1972) (Színes)
23.15: TV-Híradó 3. (Színes)

MTV 2


16.55: Tatabányai Bányász-Dukla Praha férfi kézilabda BEK-mérkőzés
Közvetítés Tatabányáról
18.15: Prága első átépítése
Csehszlovák rövidfilm
18.30: Zimre Péter: Kaptam-csaptam
Tévéfilm (ism.)
19.30: TV-Híradó 1. (Színes)
20.00: Piroska és a farkas
Amerikai rajzfilm
20.05: Sikátor
Magyar film (1966)
(16 éven felülieknek!)
21.25: TV-Híradó 2. (Színes)
21.45: „Európa 12"
Nemzetközi Asztalitenisz Verseny

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1980. február 1. - Péntek

MTV 1


8.05: Tévétorna (ism.) (Színes)
8.10-12.40: Iskolatévé
Fizika (ált. isk. 6. oszt.)
Energiamegmaradás
8.40: Fizikai kísérletek
5. A termodinamika II. főtétele
9.05: Környezetismeret (ált. isk. 2. oszt.)
Az idő (Színes)
10.05: Pedagógus továbbképzés
8. osztályos fizika
Rezgések, hullámok
10.35-11.55: Tízen Túliak Társasága (ism.)
12.05: Világnézet (középisk. IV. oszt.)
Szabadság
14.50-16.25: Iskolatévé
14.50: Fizika (ism.)
15.20: Környezetismeret (ism.) (Színes)
15.50: Világnézet (ism.)
16.30: Hírek
16.35: Gyémántok
Olasz dokumentumfilm I. rész (Színes)
17.20: Játék a betűkkel
17.45: Mindenki közlekedik
Közlekedési műsor
18.00: Dél-alföldi krónika
A szegedi körzeti stúdió műsora
18.30: Reklám
18.35: Öt perc meteorológia
Időjárás-előrejelzés (Színes)
18.40: Akik bátrak kezdeményezni
A herceghalmiak
19.05: Reklám
19.10: Tévétorna (Színes)
19.15: Esti mese
19.30: TV-Híradó 1. (Színes)
20.00: Delta
Tudományos híradó
20.20: Pénzt Marijának
Tévéjáték Valentyin Raszputyin színművéből (Színes)
21.40: Mese és valóság
Szilágyi János riportfilmje
22.20: TV-Híradó 3. (Színes)
22.30: Reklám

MTV 2


19.10: Mindenki közlekedik
Közlekedési műsor (ism.)
19.30: TV-Híradó 1. (Színes)
20.00: Vörös és fekete
Szovjet filmsorozat V/5. rész (Színes)
21.00: Öt perc meteorológia (ism.) (Színes)
21.05: TV-Híradó 2. (Színes)
21.25: „Európa 12"
Nemzetközi Asztalitenisz Verseny
Közvetítés  Münchenből (Színes)

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1980. január 31. - Csütörtök

MTV 1


8.00: Tévétorna (ism.) (Színes)
8.05-11.50: Iskolatévé
Földrajz (ált. isk. 8. oszt.)
Vegyiparunk
9.45: Francia nyelv (középisk. IV. oszt)
En Francais. C'est en forgeant
10.05: Élővilág (ált. isk. 6 oszt)
A halastó élete
10.20-10.40: A kéz öt ujja
Belga filmsorozat gyerekeknek 4. rész (ism.)
11.05: Rajz (ált. isk. 1-4. oszt)
Táborozás a múzeumban
Folt hátán folt (színes)
11.20-11.50: Kuckó (ism.) (színes)
15.20-16.25: Iskolatévé
15.20: Élővilág (ism.)
15.40: Rajz (ism.) (színes)
16.00: Földrajz (ism.)
16.35: Hírek
16.40: Látogatóban Kányádi Sándornál
17.00: Tízen Túliak Társasága
17.40: Tévébörze
17.50: Telesport
18.15: Reklám
18.20: Falujárás
Riportműsor
19.00: Reklám
19.05: Tévétorna (színes)
19.10: Esti mese
Frakk, a macskák réme
A művelt eb
19.30: TV-Híradó (színes)
20.00: Szilveszterkor láttuk...
20.00: A hónap
A Televízió szatirikus folyóirata (színes)
20.45: Próbafelvétel
Broadwayi melódiák (színes)
21.10: Micsoda szilveszter (színes)
21.40: Családi kör
Szülők, nevelők magazinja
22.30: TV-Híradó 3. (színes)

MTV 2


18.50: Plusz egy fő (színes)
19.30: TV-Híradó 1. (színes)
20.00-22.45: Csehov: Ivanov
A Kaposvári Csiky Gergely Színház előadása, felvételről, négy felvonásban (16 éven felülieknek!)
Közben: Kb. 21.15: TV-Híradó 2. (színes)

2016. január 20., szerda

Tv műsor - 1988. szeptember 5. - Hétfő

MTV 1


17.35: Hírek
17.40: Csodagyógyszer nincs
Vietnam: változás, várakozás, vajúdás
A Híradó riportfilmje (ism.)
18.30: Reklám
18.40: Tévétorna
18.45: Esti mese
Süsü, a sárkány kalandjai
Süsü csapdába esik (ism.)
19.25: Reklám
19.30: Híradó
20.10: Reklám
20.15: Derrick
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
Raskó gyermekei
21.15: Reklám
21.20: Hatvanhat
Vendég: Sárközy Tamás, a Minisztertanács parlamenti titkára
22.05: Fütyülök a világra
Tersánszkyáda
(Tersánszky Józsi Jenő születésének 100. évfordulójára)
22.45: Híradó 2.

MTV 2


20.00-21.00: Körzeti tévéstúdiók
- Budapest
- Pécs
- Szeged

Tv műsor - 1988. szeptember 4. - Vasárnap

MTV 1


8.00: Tévétorna gyerekeknek
8.05: Óvodások filmműsora
1. Hogy kerül ez ide, Anti?
Svéd rajzfilm
(Anti és apu c. sorozat)
2. A legszebb szín
Csehszlovák rajzfilm
(A kutya, a macska és az egerek c. sorozat)
8.20: Tom és Jerry
Amerikai rajzfilmsorozat (ism.)
1. Ketten egy ellen
2. Kapj el, cicus!
3. A víz alatt
8.40: Látogatók
Csehszlovák filmsorozat
XVI/9. rész: Középpontban a látogatók
9.10: Képújság
9.15: A holnap cirkusza
Francia film (ism.)
10.10: Mi-tu-ház
avagy a mindenttudó háztartás
XIX/1. rész: A krumpli
10.25: Pókok a falon
Közvetítés Aggtelekről a nemzetközi hegymászóversenyről
10.55: Gokart-világbajnoki és Európa-bajnoki elődöntő futamok
Közvetítés Kecskemétről
kb. 12.00: Hírek
14.10: Képújság
14.15: RTV Közönségszolgálat
14.20: Legyen szerencsénk!
Rózsa György műsora
15.10 Betűreklám
15.15: Delta
Tudományos híradó
15.40: Nézzük együtt!
16.10: Párbeszéd
VIII/8. rész: Adóreform - gazdasági reform
16.25: Reklám
16.30: Bányásznapi ajándékkosár
A szegedi és pécsi körzeti stúdiók és a szórakoztató főszerkesztőség  ajándékműsora
18.10: Reklám
18.20: Családi torna
Egy perc Dörmögő Dömötör
18.25: Meséről mesére:
1. Az időjárás meséje
Angol rajzfilmsorozat
(A bűvös gömb c. sorozat)
2. A tű, a kutya, a rák és a kakas vándorúba (ism.)
Magyar rajzfilmsorozat
(Magyar népmesék c. sorozat)
3. Sebaj Tóbiás telefonál
Magyar gyurmafilm (ism.)
(Sebaj Tóbiás c. sorozat)
18.55: Reklám
19.00: A HÉT
20.00: Híradó
20.10: Két férfi - egy eset
NSZK bűnügyi filmsorozat
III/3. rész: Hajnali szürkületben
21.10: Magyar évszázadok
Szent László törvényei
21.25: Telesport
22.10: Hírek

MTV 2


15.20: Képújság
15.25: Gokart-világbajnoki és Európa-bajnoki döntő futamok
Közvetítés Kecskemétről
16.50: Szigeti József: A vén bakancsos és fia, a huszár
Tévéjáték (1985) (ism.)
18.15: Gondolkodó
Tudományos hetilap
19.00: Az esőcsináló
Amerikai tévéfilm
21.10: A HÉT (ism.)
22.10: A drezdai múzeum kincseiből
P. P. Rubens: Betshabé fürdője
NDK-kisfilm
22.25-0.10: Kapcsoljuk Nyugat-Berlint
Az Európai Ifjúsági Zenekar hangversenye
Mahler: III. szimfónia
(Az ARD Televízió közvetítésének átvétele)

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1988. szeptember 3. - Szombat

MTV 1


8.55: Tévétorna gyerekeknek
9.00: Képújság
9.05: Ecranul nostru
A szegedi körzeti stúdió román nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
9.35: Kutyánszky Kázmér, a versíró kutya
A Magyar Televízió és a Békés megyei Jókai színház koprodukciójában készült tévéjáték (1987) (ism.)
10.35: Meghökkentő mesék
Angol tévéfilmsorozat
Emily eltűnt (ism.)
11.05: Képújság
14.45: Képújság
14.50: Táncháztalálkozó - 1987
II. Legkedvesebb dalaink
15.20: Forró szél
Jugoszláv tévéfilmsorozat
X/7. rész: A barikádon (ism.)
16.15: Magyar Helikon
A Festetics kastély krónikája
A pécsi körzeti stúdió műsora
16.55: Betűreklám
17.00: Híradó
17.15: Mozgó Képek
A MOKÉP filmajánlata
17.30: Jogi esetek
18.15: Reklám
18.20: Párbeszéd
VIII/7. rész: ÁFA
18.35: Családi torna
18.40: Reklám
18.50: Csip-csup csodák
Holland rajzfilmsorozat
1. Te jó ég, összementem!
2. Az elveszett kalap
19.10: Esti mese
19;25: Reklám
19.30: Híradó
20.00: Vers mindenkinek
Füst Milán: Öregség
20.05: Ki mit tud?
I. középdöntő
kb. 23.05: Híradó 2.

MTV 2


15.50: Képújság
15.55: MOVI Krónika
16.05: Unokáink sem fogják látni
avagy városvédő Paliasz Athéné kezéből időnként ellopják a lándzsát
Ráday Mihály városvédő sorozata (ism.)
16.45: Reklám
16.50: Rockstúdió
17.50: Csengetés
Először az iskolában
18.40: Az Izraeli Kamarazenekar hangversenye a Budapest Kongresszusi  Központban
20.00: Képújság
20.05: Picone küldött
Olasz filmszatíra (1984)
22.00: Szülőföldem, Sárvár
Bemutatja Urbán Ernő
Dokumentumfilm (FF) (ism.)
(Urbán Ernő születésének 70. évfordulója)
23.00: Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1988. szeptember 2. - Péntek

MTV 1


8 55: Tévétorna nyugdíjasoknak
9.00: Képújság
9.05: Fruza
Szovjet tévéfilm (ism.)
10.25: Delta
Tudományos híradó (ism.)
10.50: Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
11.00: Képújság
16.40: Hírek
16.45: Négy nap tévéműsora
16.55: A Vietnami Szocialista Köztársaság nemzeti ünnepén
17.15-19.00: Péntek délután
kb. 17.15: Évgyűrűk
A nyugdíjasok műsora
kb. 17.45: Téka
Közhasznú információk
17.55: Reklám
kb. 18.00: Ablak
Közéleti szolgáltató műsor
19.00: Reklám
19.05: Tévétorna
19.10: Esti mese
19.25: Reklám
19.30: Híradó
20.00: Reklám
20.05. Két férfi - egy eset
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
III/2. rész: Hajnali szürkületben
21.05: A hét műtárgya
Eduard Manet: Spanyol táncosok (Szépművészeti Múzeum)
21.10: Panoráma
Világpolitikai magazin
21.55: Reklám
22.00: Jiri Menzel-sorozat
Szeszélyes nyár (1968)
Csehszlovák filmszatíra (ism.)
23.15: Híradó 3.

MTV 2


18.15: Képújság
18.20: Vijesti
Hírek szerbhorvát nyelven
A Pécsi Körzeti Stúdió műsora
18.25: Vitéz László és a többiek
Vásári bábjáték
Az elásott kincs (ism.)
19.00: Stúdió Hi-fi
Lengyel zenés film
19.30: Kézenfogva
Értelmi fogyatékosok érdekvédelmi műsora (ism.)
19.40: Sorstársak (ism.)
A Pécsi Körzeti Stúdió rehabilitációs magazinja
20.00: Képújság
20.05: Zenés Nyári Esték
Lehár Ferenc: Alpesi történet (Rosenstock und Edelweiss)
Zenés komédia (ism.) (1988)
20.45: A nagy játék
Kanadai rajzfilm  (ism.)
20.55: Híradó 2.
21.10: Rockfesztivál Bindoonban
22.00: Képújság

Tv műsor - 1988. szeptember 1. - Csütörtök

MTV 1


8.55: Tv-torna nyugdíjasoknak
9.00: Képújság
9.05: Teledoktor
Orvosi tanácsok tíz percben
A légúti betegségekről
9.15 Szia, Mami!
9.45 Csiribiri
Tévéjáték Móricz Zsigmond egyfelvonásosából (1965) (FF) (ism.)
10.30: Képújság
16.30: Hírek
16.35: Hármas csatorna
VI/2. rész: Európai városok
Párizs
17.20 Régi magyar táncmuzsika
Táncok a Lőcsei és a Kájoni kéziratból
17 25 A világ végén
Riport-dokumentumfilm Szahalin szigetéről
18.15: Reklám
18.20: Telesport
18.45: Reklám
18.55: Tévétorna
19.00: Esti mese
19 15: Lottósorsolás
19.25: Reklám
19.30: Híradó
20.20: Reklám
20.25: Két férfi - egy eset
NSZK bűnügyi filmsorozat
Hajnali szürkületben - III/1. rész
21.25: Unokáink sem fogják látni
avagy városvédő Pallasz Athéne kezéből időnként ellopják a lándzsát
Ráday Mihály városvédő sorozata
22.05: Fejezetek az első világháborúból
Burton Benjamin filmsorozata az archívumokban őrzött eredeti dokumentumokból - III/2. rész (FF)
Amerikai dokumentumfilm-sorozat
3. fejezet: A tábornok csatája
4. fejezet: Belgium tragédiája
22.50: Paganini: Etűdök/I
1-6. Etűd
Angol film
23.15: Híradó 3.

MTV 2


17.15: Képújság
17.20: Az állatok és mi
Állatvédő műsor (ism.)
18.10: Magyar évszázadok
Szent István törvényei (ism.)
18.25: Féltestvérek
Francia tévéfilmsorozat - IV/3. rész
19.25: Správy
Hírek szlovák nyelven
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora
19.30: Ecranul nostru
A Szegedi Körzeti Stúdió román nyelvű nemzetiségi műsora
20.00: A kővé vált nap nyomában
A múlt tanúi
Csehszlovák kisfilm
20.15: Képújság
20.20: Marynia
Lengyel film
22.00: Híradó 2.
22.15: Vízimalom
Ballada a szép molnárnéról és az uraságról (FF) (1974) (ism.)
(Sásdi Sándor születésének 90. évfordulója)
22.35: Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2016. január 19., kedd

Tv műsor - 1998. november 8. - Vasárnap

MTV 1


7.45 Grüss dich!
Német nyelvleckesorozat - 20/10.
8.00 „Így szól az Úr!”
A Biblia üzenete
8.05 Cartoon Network
Rajzfilmsztárok parádéja
9.00 Kukucs
9.15 Zenegér
9.30 É. V. A.
Életmódmagazin
10.00 Tévémagiszter
Közművelődési hetilap
11.00 Gazdit keresünk
Kudlik Júlia műsora
11.25 Leg... leg... leg...
12.00 Hírek. Időjárás
12.05 Szerencsepercek
12.30 Törzsasztal
13.05 Telesport
14.25 Csellengők
Eltűnt gyerekek nyomában
14.55 Álompolgár
15.35 Örömhír
Az evangélikus egyház műsora
16.00 Walt Disney bemutatja
- Aladdin
Amerikai rajzfilmsorozat
- Pluto Pueblóban
Amerikai rajzfilm (ism.)
- A kis gézengúz
Amerikai sorozat
17.00 Helló, Magyarország!
Turisztikai magazin
17.45 Nevetett ma már?
Nagy Lajos: Képtelen természetrajz
18.00 Ön dönt!
Horvát János műsora
19.00 A Hét
Híradó. Időjárás
20.00 Új szeszélyes évszakok
Szórakoztató magazin
21.00 Halál hálaadás napján
A Povl Bang-Jensen ügy
Dokumentumfilm
22.30 Szabadlábon
Angol sorozat - 6/6.
23.25 Telesport

MTV 2


5.55 Műsorismertetés
6.00 Űrgammák
Sorozat (ism.)
6.30 Nemzetiségi magazinok
7.25 Bicsibocs kalandjai
Angol rajzfilmsorozat
8.00 Tudóra - válogatás
10.00 Cimboraóra
11.05 Telesport
13.05 Nótaszó
Aranykoszorús művészek fesztiválja - 1.
13.35 ...az én váram...
Lakáskultúra-magazin
14.10 Örök megújulás
15.45 A természet kamaraszínpadán
Portré Kollányi Ágoston filmrendezőről
16.50 Jövő heti műsorajánlat
17.05 Ötórai tea
17.35 Cirka-firka
18.05 Újra nyitott könyv
Tabi László: Címzett ismeretlen
18.35 Telesport
19.05 Vivát Benyovszky!
Sorozat - 13/5.
20.15 Irgalom
Tévéfilm - 6/5.
21.10 Segélykoncert Sitkén
Korál együttes
22.10 MM
22.15 Frank Tibor története
23.15 Universitas
23.45 Napbúcsúztató

RTL Klub


6.05 Antenna (ismétlés)
6.30 Ez nem boszorkányság!
Francia ismeretterjesztő sorozat - 1.
7.00 Kölyökklub
- Repülő bocsok
- Kimba
- A törpék új világa
- Hé, Arnold!
- Nanook, a bátor eszkimó
- Pumukli
- Batman
- Bolondos dallamok
11.10 Az elveszett világ
Amerikai sorozat - 6.
A jövőfiú
11.35 Enid Blyton kalandfilm-sorozata
Amerikai sorozat - 22.
Folyami kalandok
12.05 Gyilkos sorok
Amerikai sorozat - 6.
Halál a Broadwayen
13.00 Hírek
13.10 A növények magánélete
Angol sorozat
14.05 Dóra mozija (ismétlés)
14.35 Knight Rider
Amerikai sorozat - 13.
15.30 Meglepő és Mulatságos - Friderikusz Sándorral (ismétlés)
17.30 Bugs - A cég hullámhosszán
Angol sorozat - 6.
Életre kelt végzet
18.20 ZenÉsz
18.45 Híradó
19.05 Akták
19.30 Csíííz!
20.00 Pensacola - A név kötelez
Amerikai sorozat - 6.
20.50  Bűnvadászok
Amerikai sorozat - 6.
Börtönévek
21.40 Igaz történetek:
Törékeny jég
23.15 Híradó. Időjárás
23.25 Országház
23.55 A növények magánélete (ismétlés)
0.45 Akták (ismétlés)

TV2


6.30 Könyvek könyve
Biblia a gyermekeknek
6.55 HOMOKVÁR - Csak gyerekeknek!
Tabaluga
Rajzfilm
7.35 Mohó úr és bölcs kisasszonyok
8.00 Cápali és Cápeti
8.35 Igazi szellemirtók
Rajzfilmek
9.00 Szelek szárnyán
Kanadai sorozat
9.45 Kobra
Amerikai sorozat
10.30 Dinkaszauruszok
Amerikai családi film)
12.00 Hollywood kulisszatitkai - Érdekességek a sztárok életéből
12.30 Nótaszó
13.00 Hűséges az Isten
13.30 Hét x hét
Kulturális ajánlóműsor
14.00 A vadonban
Angol természetfilm
Bob Hopkins és a tigris
14.50 Szelek szárnyán
Kanadai sorozat
Beavatási szertartás
15.40 Petrocelli
Amerikai sorozat
16.30 A Szuper csapat
Amerikai sorozat
17.30 Xena
Amerikai sorozat
18.30 Tények
18.45 Napló
19.30 Szerelem első látásra
20.00 Légi zsaruk
Német sorozat, bevezető epizód
22.00 Gól!! Gól!! Gól!!
23.00 Színkép
23.30 Vágyom egy ágy után
Magyar zenés vígjáték
1.30 Napló (ismétlés)

Duna


6.30 Hírek
6.35 Reggeli muzsika
6.40 Élő egyház (ism.)
7.00 Amatőr természetbúvár
Angol sorozat - 13/8.
7.30 Az óceán lánya
Ausztrál sorozat (ism.)
7.55 A varázsvödör
Angol sorozat - 4.
A katasztrófa
8.25 Pop-sa-rock (ismétlés)
8.55 Miénk a tér - Fiatalok másfél órája (ismétlés)
10.30 Nyelvőrző (ismétlés)
11.00 Forrásvidék
11.35 Beavatás (ismétlés)
11.55 Vers
12.00 Hírek
12.10 Lóverseny
12.25 Csínom Palkó
Magyar film (1973)
13.55 Az ókor csodái
Pompei
14.20 Régi híradók
14.45 Sportképek
17.00 Talpalatnyi zöld
17.40 Balfácánok: A fazekasmesterek
18.00 Heti hírmondó
19.00 Híradó. Sportpercek
19.25 Falak
Magyar film (1968) FF
20.55 Fórum
21.55 Jazzperanto
22.55 Függő
0.05 Vers

HBO


7.00 Sztárközeiben:
Whoopi Goldberg
7.25 Idegroncs derbi
Amerikai vígjáték
8.55 Sima száj
Amerikai film
10.30 National Geographic
A vulkán
11.25 A bűn utcája
13.05 Így készült: Istent játszva
13.35 Fejjel a falnak
15.50 Titkom virága
17.35 Kasza-kő
Amerikai vígjáték
19.10 Melrose Place
20.00 A hálózat csapdájában
Amerikai thriller
21.55 Végképp eltörölni
Amerikai akciófilm
23.50 Halálos mulatság
Amerikai akciófilm
1.25 Jelige: Vörös cipellők
Amerikai erotikus film
3.15 Csalóka
Amerikai film
4.55 Majd' megdöglik érte
Amerikai vígjáték

TV3


7.15 VH1
Könnyűzenei klipek
9.15  Music Time (ismétlés)
10.05 Cinema (ismétlés)
10.35 A dumagép
Amerikai sorozat - 40.
11.05 Jövőnéző
11.35 Lois és Clark
Amerikai sorozat - 8.
12.35 Hegylakó
Amerikai sorozat - 85.
13.35 Star Trek-Az új nemzedék
Amerikai sorozat - 6.
14.35 Alice
Amerikai vígjáték (1990)
16.30 Melrose Place
Amerikai sorozat - 60-61.
18.30 Hír3
19.00 Central Park West
Amerikai sorozat - 16.
20.00 Tanár úrnak szeretettel 2.
Amerikai film (1996)
21.40 Millennium
Amerikai thrillersorozat
A bezárt ajtó
22.40 Alkonyzóna
Amerikai sorozat - 40.

MSat


23.30 Music Box
15.30 Címlapsztori
Élő politikai vitaműsor
16.30 Szelep (ismétlés)
17.30 Nickelodeon. Fecsegő tipegők
18.00 Nickelodeon. AAAh, a szörnyek!
18.30 Nickelodeon. Pete és kis Pete
19.00 MSAT Klub
19.30 Waczak Szálló
Angol sorozat - 9.
20.00 Minden lében két kanál
Angol sorozat - 14.
„Kockázati tényező”
21.00 Címlapsztori
Élő politikai vitaműsor (ismétlés)
22.00 Benny Hill
Angol sorozat - 20.
22.30 A horror háza
Angol sorozat (ism.) - 1.
„A boszorkányok ideje"
23.30 Music Box
Interaktív kívánságműsor

Szív TV


0.30 Napraforgó
0.40 Music Box Classic
7.00 Napraforgó
7.10 Music Box Classic
15.45 Testszépités Bíró Icával
Príma torna
16.30 Mosómacik
Rajzfilmsorozat (ism.) - 22.
17.00  Mosómacik
Rajzfilmsorozat (ism.) - 23.
17.30  Autósport
Autós magazin
18.00 Zenei hírzárlat (ism.)
18.30 Grimm legszebb meséi (ismétlés)
19.30 Mosómacik
Rajzfilmsorozat (ism.) - 24.
20.00 A szokás rabjai
Amerikai film
21.40 Egy páholyban Benkő Dániellel
21.55 Sportműsor (ismétlés)

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek