1990. november 30., péntek

Tv műsor - 1990. november 30. - Péntek

MTV 1

8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévátorna
9.05 Képújság
9.10 Irgalom
Tévéfilm (1973)
VI/4. rész (ism.) FF
10.05 Elkóborolt az űrbe
Angol dokumentumfilm (ism.)
11.05 Képújság
15.50 Képújság
15.58 Műsorismertetés
16.00 Déli videoújság
A szegedi körzeti stúdió műsora
16.10 Stíri
Hírek román nyelven
16.15 Műsorajánlat
16.20 Ifjúsági műkorcsolyázó-világbajnokság
A jégtáncosok versenye
Közvetítés a Budapest Sportcsarnokból, felvételről
16.50 Naptár
17.00-19.00 Péntek délután
17.00 Évgyűrűk
Foglalkozása: nyugdíjas
kb. 17.30 Téka
Közhasznú információk
kb. 17.40 Közlekedésről mindekinek
17.55 Reklám
kb. 18.00 Ablak
Közéleti szolgáltató műsor
19.00 „Maradjatok meg szeretetemben!”
Keresztény életkérdések
19.05 Reklám
19.10 Esti mese
Kiscsibék
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Vers mindenkinek
Somlyó György: Kis (frivol) költészettan
20.10 Szeszélyes évszakok
Szórakoztató magazin
21.20 Reklám
21.25 Panoráma
Világpolitika percről percre
22.25 A hét műtárgya
Bacchus és kísérői a somodorpusztai kocsin
22.30 Keserű aratás
NSZK film
(Csak felnőtteknek!)
0.10 Híradó 3.
0.25 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Kérdezz! Felelek
Egri János műsora
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
1. Finn népmesék
2. Ebadta ebek
3. Lucas, a rongytigris
18.48 Tv2
19.00 Legenda a nyúlpaprikásról
Tévéfilm (1976)
II/1. rész (ism.)
19.58 Tv2
Benne: Csatkai búcsú
Dokumentumfilm
20.25 Autó 2
A Tv2 és az Autópiac autós magazinja
21.00 Híradó 2. - Pályázat
21.20 Tv2
21.30 Lámpák mögött II.
22.02 Tv2
22.25 Ma - Pályázat
Napi politikai háttérműsor
23.10 Minek ugrálni
Kanadai tévéfilm
1.00 Tv2

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 29., csütörtök

Tv műsor - 1990. november 29. - Csütörtök

MTV 1

7.53 Műsorismertetés
7.55 Tévétorna nyugdíjasoknak
8.00 Menedzser Magazin
9.00 Képújság
9.05 Az Abdul-Aziz királyi város a tudományért és technológiáért
Szaúdi dokumentumfilm
9.55 A nyomozó
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
Lába kelt a zsákmánynak (ism.)
10.45 A Moszkvai Virtuózok hangversenye (ism.)
11.25 Mozgató
Torna mozgáskorlátozottaknak
11.35 Képújság
16.20 Képújság
16.28 Műsorismertetés
16.30 Pannon Krónika
A pécsi körzeti stúdió híradóműsora
16.40 Vijesti
Hírek szerbhorvát nyelven
16.45 Perpetuum mobile
Élet - veszély!
17.20 A Kuckó jelenti
A hónap eseményei, hírei
17.30 Műsorajánlat
17.35 Hármas csatorna
Kikötök
V/4. rész: Algír (ism.)
18.20 Reklám
18.25 Ifjúsági műkorcsolyázó világbajnokság
A párosok versenye
Közvetítés a Budapest Sportcsarnokból, felvételről
18.55 Műsorajánlat
19.00 „Engedjétek hozzám...!”
A hitről - gyerekeknek
19.05 Esti mese
Vizipók-csodapók
19.15 Lottósorsolás
19.20 Reklám
19.25 Közlemányek. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Szomszédok
Teleregény, 94. fejezet
20.35 Reklám
20.40 Hírháttér
Nézetek, vélemények közérdekű kérdésekről
21.25 Unokáink sem fogják látni...
Ráday Mihály városvédő sorozata (ism.)
22.05 Van öt perce?
Sarasate: Zapateado
22.10 Újhold
II/1. rész
23.00 Híradó 3.
23.05 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Kérdezz! Felelek
Egri János műsora
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
Mofli, az utolsó koala
Spanyol rajzfilmsorozat
XIII/8. rész: A titkos átjáró (ism.)
18.46 Tv2
19.00 A szupercsoport
Amerikai bűnügyi tévéfilmsorozat
A görög
19.49 Tv2
Benne: Rocklétra
A könnyűzenei utánpótlás műsora
20.15 Tv2 Klub
21.00 Híradó 2. - Pályázat
21.20 Tv2
Benne: Nézze meg az ember!
21.30 Ma - Pályázat
Napi politikai háttérműsor
22.15 Apám néhány boldog éve
Magyar film (1977)
23.50 Tv2

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 28., szerda

Tv műsor - 1990. november 28. - Szerda

MTV 1

8.48 Műsorismertetés
8.50 Tévétorna nyugdíjasoknak
8.55 Képújság
9.00 ZOOM
Your English Magazin
Today From Budapest
9.30 U. K. Today
Angol nyelvlecke
9.45 Gyémántdíjasok fesztiválja ’89
Belga zenés film (ism.)
10.15 Stúdió ’90 (ism.)
11.15 Képújság
16.20 Képújság
16.28 Műsorismertetés
16.30 Déli videoújság
A szegedi körzeti stúdió műsora
16.40 Správy
Hírek szlovák nyelven
16.45 Alpok-Adria magazin
Öt ország tartományi és körzeti stúdióinak közös műsora
17.15 Szép magyar dal
Baross Gábor feldolgozása: Rákóczi László szomorú históriája
17.20 Szám-adás
Gazdasági negyedóra
17.35 Kórház a város szélén
Csehszlovák tévéfilmsorozat
XX/20. rész: Visszaszámlálás (ism.)
18.35 Műsorajánlat
18.40 Reklám
18.45 Esti mese
Dörmögőék kalandjai
A vásározók
18.55 Reklám
19.00 Színházi este
I. rész
Beszélgetés a Vízkereszt, vagy amit akartok című darabról
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Színházi este
II. rész
Vízkereszt, vagy amit akartok
Közvetítés a Katona József Színházból
Az előadás szünetében és végén beszélgetések
kb. 23.10 Új Világ
Külpolitikai képes krónika
23.55 Híradó 3.
0.10 ZDF-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Kérdezz! Felelek
Egri János műsora
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
A fekete vár
Csehszlovák bábfilm
18.42 Tv2
19.00 Bűvészparádé
Amerikai bűvészfilm
19.25 Tv2
19.35 Solti György, a Chicagói Szimfonikus Zenekart vezényli
Közvetítés a Budapest Kongresszusi Központból
A szünetben: kb. 20.40 Tv2
kb. 20.50 Híradó 2. - Pályázat
kb. 22.00 Tv2
kb. 22.05 Ma - Pályázat
Napi politikai háttérműsor
kb. 22.50 Tv2
Benne: Születésnap - Balaskó Jenő ötvenéves

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 27., kedd

Tv műsor - 1990. november 27. - Kedd

MTV 1

8.28 Műsorismertetés
8.30 Tévétorna nyugdíjasoknak
8.35 A látnok
Csehszlovák bűnügyi tévéjáték (ism.)
9.00 Jereváni szökőkutak
Örmény rövidfilm
9.10 Zeneturmix
NDK zenés film (ism.)
9.40 Mozgató
Torna mozgáskorlátozottaknak
9.50 Képújság
9.55 Parlamenti Napló
Tudósítás az Országgyűlés ülésszakáról
16.30 Képújság
16.38 Műsorismertetés
16.40 Pannon Krónika
A pécsi körzeti stúdió híradóműsora
16.50 Nachrichten
Hírek német nyelven
16.55 Nasa obrazovka
Szlovák nyelvű nemzetiségi magazin
17.25 Az animáció mesterei
Angol dokumentumfilm-sorozat
XIII/13. rész: Számítógépes grafika II. (ism.)
17.55 Szám-adás
Gazdasági negyedóra
18.10 A második eset: Nyina
Dokumentumfilm (ism.)
19.00 Műsorajánlat
19.05 Reklám
19.10 Esti mese
Frakk, a macskák réme
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 A Guldenburgok öröksége
NSZK tévéfilmsorozat
XIV/14. rész: A megtévedt lány
20.55  Stúdió’90
A Televízió kulturális hetilapja
21.55 Parlamenti Napló
Országgyűlési tények, érvek, viták
22.25 Fiatal Művészek Stúdiója
Egy álomban
Filmportré
22.55 Híradó 3.
23.10 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Kérdezz! Felelek
Egri János műsora
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
A Jetson család
Amerikai rajzfilmsorozat
George Jetson
18.47 Tv2
19.00 Ekkehard
NSZK-magyar tévéfilmsorozat
VI/5. rész: Szerelem és halál
19.50 Tv2
20.25 Néprajzi értékeink
Az érsekcsanádi lázsiás
20.30 Útmutató
Egyházi félóra
21.00 Híradó 2. - Pályázat
21.20 Tv2
21.25 Van egy története?
Aki elmondja: Horváth Ádám rendező
21.30 Ma - Pályázat
Napi politikai háttérműsor
22.15 Tv2
Benne: Nulladik típusú találkozások
Sci-fi magazin
Déri János műsora
22.50 Gondolkodó
A Televízió tudományos folyóirata
23.35 Tv2

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 26., hétfő

Tv műsor - 1990. november 26. - Hétfő

MTV 1

8.48 Műsorismertetés
8.50 Tévétorna nyugdíjasoknak
8.55 Képújság
9.00 A HÉT (ism.)
10.00 Farkasok ura
NSZK dokumentumfilm (ism.)
10.45 Delta (ism.)
11.10 Képújság
14.53 Műsorismertetés
14.55 Parlamenti Napló
Közvetítés az Országgyűlés ülésszakáról
17.48 Műsorismertetés
17.50 Katolikus Krónika
„Veletek vagyok mindennap”
18.00 Egy szó mint száz
Nyelvi fejtörőjáték
Egri János műsora
18.50 Esti mese
Jó barátok
19.00 Cimbora
Látogatóban a színház- és filmművészeti főiskolásoknál
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Két férfi, egy eset
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
Egy férfi fényképe
21.05 Reklám
21.10 Édes Anna
Tévéfilm
22.45 Videovilág
Európai médiaművészeti fesztivál
23.25 Híradó 3.
23.40 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Kérdezz! Felelek!
Egri János műsora
18.00 A Financial Times heti üzleti híradója
18.25 Gyerekeknek
Csip-csup csodák
Holland rajzfilmsorozat (ism.)
1. Paprika nem hisz a szemének
2  Fény derül a titokra
18.41 Tv2
19.00 Szívrabló
Brazil tévéfilmsorozat
VI/3. rész
19.52 Tv2
20.00 Körzeti tévéstúdiók műsora
- Budapest
- Pécs
- Szeged
20.55 Tv2
21.00 Híradó 2. - Pályázat
21.20 Tv2
21.30 Telesport
23.00 Ma - Pályázat
Napi politikai háttérműsor
23.45 Tv2

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 25., vasárnap

Tv műsor - 1990. november 25. - Vasárnap

MTV 1

7.58 Műsorismertetés
8.00 „Így szól az Úr!”
A Biblia üzenete
8.05 Kéménymesék
8.30 Családi torna
8.35 Mofli, az utolsó koala
Spanyol rajzfilmsorozat
XIII/8. rész: A titkos átjáró
8.55 Varázsműhely
Bábfilmsorozat
XIII/12. rész
9.10 Walaki
Magyar mesefilmsorozat
VI/4. rész: A látogató
9.20 Utazz velünk! - Magyarországon
Az Alpok lábánál
9.55 A Guldenburgok öröksége
NSZK tévéfilmsorozat
XIV/13. rész: A vég kezdete (ism.)
10.40 Pávajáték
Német (NDK) rövidfilm
10.55 Elektromos-Rába ETO
Bajnoki férfi kézilabda-mérkőzés
Közvetítés a Népfürdő utcai sportcsarnokból
12.15 Képújság
13.30 Képújság
13.37 Műsorismertetés
13.40 Családi vasárnap
Kinek van igaza?
14.50 Évmilliók emlékei
Juhász Árpád filmsorozata
Magyarország földtörténetéről
IX/9. rész: Porviharok, hévforrások
15.20 Három kívánság
- sok meglepetéssel -
16.30 Családom és egyéb állatfajták
Angol tévéfilmsorozat
X/8. rész
17.05 Örömhír
A református egyház negyedórája
17.20 Műsoralánlat
17.25 Kerék-bár
18.15 Delta
Tudományos híradó
18.50 Esti mese
Málika és Guszti
19.00 A HÉT
20.00 Híradó
20.15 Dustin Hoffman sorozat
Alfredo, Alfredo
Olasz-francia vígjáték (1972)
22.05 Telesport
22.20 A hónap verseiből
November
22.40 Emmett Chapman és Tuck & Patti a „Pori Jazz” 1989 fesztiválon
23.15 Képújság

MTV 2


9.00-12.00 Tévémagiszter
14.00 Képújság
14.15 Tv2
Benne: Riportok - Időjárás - Zene
- Teledoktor
14.35 Nyelvlecke
Follow Through
Angol nyelv
XV/12. rész (ism.)
15.00 Szívrabló
Brazil tévéfilmsorozat
VI/2. rész (ism.)
15.52 Tv2
16.00 Álljunk meg egy szóra!
16.10 Tv2
Benne: Viktória Münchenben
16.35 Száz évvel Teleki után
Magyar Tudományos Afrika-expedició
VI/5. rész: Állatparadicsom
17.10 Holt műemlékek életre keltője
Hajnóczi Gyula régész-építész életműve
17.55 Előadja: Latlnovlts Zoltán
VI/3. rész: Vallomás
18.25 Gyerekeknek
1. Nemakaromka
2. A kutya, a macska és az egerek
3. Bojan medve
18.48 Tv2
19.00 T. J. Hooker
Amerikai bűnügyi tévéfilmsorozat
A gyermekrablás
19.43 Tv2
20.00 Britten: Peter Grimes
Opera három felvonásban
Közvetítés a londoni Covent Garden operaházból
22.50 Tv2
kb. 23.00 Napzárta

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 24., szombat

Tv műsor - 1990. november 24. - Szombat

MTV 1

6.28 Műsorismertetés
6.30 Falutévé
7.00 Napraforgó
Magazin a reggelihez
9.00 Képújság
9.05 Jó reggelt, Istenem!
Protestáns gyermek- és ifjúsági műsor
9.10 Tévétorna gyerekeknek
9.15 Eduárd és barátai
Angol bábfilmsorozat
XIII/8. rész (ism.)
9.20 Kapkodd a lábad!
Sport, játék, mozgás gyerekeknek
10.50 Panoráma (ism.)
11.50 Vyhonky
Szlovák nyelvű nemzetiségi magazin
12.20 Az inkák földjén
VII/6. rész: Élet a sziklák között
12.45 Kirgíz motívumok
Szovjet kisfilm (ism.)
12.55 Vasas-Ferencváros
Bajnoki labdarúgó-mérkőzés
Közvetítés a Fáy utcai pályáról
14.50 Képújság
14.57 Műsorismertetés
15.00 Drehscheibe Europa
Európai forgószínpad
A Deutsche Welle német nyelvű feliratos magazinja
15.30 Arany János: „A hallgatás hangjai”
A Cimbora különkiadása
Hegedűs Géza műsora
16.00 A Sandefjordi Leánykórus (Norvégia) hangversenye a Mátyás templomban
Vezényel: Sverre Valen
16.20 Házi-barát
Magazin a családnak
16.35 Mozgó képek
A MOKÉP filmajánlata
16.50 Ajándék a rendőrségnek
Szórakoztató riportműsor
18.10 Műsorajánlat
18.20 Tájkép
Környezetvédelmi magazin
19.10 Esti mese
Krisztoforó
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Vers mindenkinek
Gregory Corso: Vers 32. születésnapom előestéjén
20.10 La Fontaine-mesék
A kertészkedő meg a várúr
20.20 Válogatta a rendező: Andrzej Wajda
A márványember
Lengyel film (1976)
23.00 Roxinpadon: Mácsay Pál
Közvetítés a Játékszínből
23.50 Híradó 3.

MTV 2


6.00-9.00 MTV pályázat
Reggeli magazin
A Nap TV pályázati műsora
14.00 Képújság
14.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
14.25 Nyelvlecke
Alles Gute!
Német nyelv kezdőknek
XXVI/6. rész: Wir brauchen diesen Platz
14.40 Útkereső
15.05 Keresztények
Angol ismeretterjesztő filmsorozat
XII/8. rész: A lelkek meghódítása
15.57 Tv2
16.18 Néprajzi értékeink
Égő lángban forog a szívem
16.25 Melyiket a 3 közül?
Játékos vetélkedő
Egri János műsora
16.55 Tv2
17.00 Nyelvlecke
Sesame Street
52/47. rész (2232)
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
Hupikék törpikék
Belga rajzfilmsorozat
1. A sárga sipka
2. Idő ide-oda
18.49 Tv2
19.00 Három csengő
Magyar film (1941) FF
20.19 Tv2
Benne: Rockstúdió
21.00 Híradó 2. - Pályázat
21.20 Tv2
21.25 Van egy története?
Aki elmondja: Pécsi Ildikó
21.30 Bongó
Az OTP Sportfogadási és Lottóigazgatóságának, valamint a Tv2 műsorának közös számsorsjátéka
A novemberi szelvények sorsolása
22.40 Napzárta
kb. 23.25 Országok, emberek, életek
A tojás
Holland film (1987)
kb. 0.20 Tv2

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 23., péntek

Tv műsor - 1990. november 23. - Péntek

MTV 1

8.58 Műsorismertetés
9.00 Képújság
9.05 Tévétorna
9.10 Irgalom
Tévéfilm (1973)
VI/3. rész (ism.) FF
9.55 Leonardo és köre
Olasz képzőművészeti film
Leonardo da Vinci pályájáról és korának művészetéről (ism.)
10.45 Képújság
16.20 Képújság
16.28 Műsorismertetés
16.30 Déli videoújság
A szegedi körzeti stúdió műsora
16.40 Stíri
Hírek román nyelven
16.45 Szép magyar tánc
Vajdaszentiványi táncok
16.50 Műsorajánlat
16.55 „Maradjatok meg szeretetemben!”
Keresztény életkérdések
17.00-19.00 Péntek délután
17.00 Évgyűrűk
Jászai Joli néni-show - II.
kb. 17.30 Téka
kb. 17.40 Erdősors
Riportfilm
17.55 Reklám
Kb. 18.00 Ablak
19.00 Esti mese
Kiscsibék
19.10 Tévémozi-előzetes a Ruth Halbfass erkölcse c. filmhez
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Angyalbőrben
XIII/5. rész: Mozgó trezor
21.05 Reklám
21.10 Van öt perce?
Brahms: I. magyar tánc
A Budapesti Fesztiválzenekart Fischer Iván vezényli
21.15 Panoráma
22.15 A hét műtárgya
Kínai hivatalnok felesége
22.20 Tévémozi
Ruth Halbfass erkölcse
NSZK film (1972)
23.45 Híradó 3.
24.00 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Bumm!!!
Telefonos játék
18.00 Tv2
18.25 Gyerekeknek
1. Finn népmesék
2. Ebadta ebek
3. Lucas, a rongytigris
18.47 Tv2
19.00 Magyarország-Egyesült Államok
Tungsram Kupa vízilabda torna
Közvetítés a Komjádi uszodából
20.25 Tv2
Benne: Hat ász
Popzenei műsor
A NÍVÓ Kft. és a Rákóczi hanglemezkiadó- és menedzseriroda közös műsora
21.00 Híradó 2. - Pályázat
21.20 Tv2
21.30 Összetartozva
Francia tévéfilm (ism.)
kb. 22.55 Tv2 Napzárta

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 22., csütörtök

Tv műsor - 1990. november 22. - Csütörtök

MTV 1

7.53 Műsorismertetés
7.55 Tévétorna nyugdíjasoknak
8.00 Menedzser Magazin
9.00 Képújság
9.05 A sárkány szíve
Angol dokumentumfilm-sorozat
XII/12. rész: Az üzlet világa (ism.)
9.55 A második beszélgetés
Angol tévéfilm (ism.)
10.45 Mozgató
Torna mozgáskorlátozottaknak
10.55 Képújság
15.30 Képújság
15.38 Műsorismertetés
15.40 Pannon Krónika
A pécsi körzeti stúdió híradóműsora
15.50 Vijesti
Hírek szerbhorvát nyelven
15.55 Műsorajánlat
16.00 Tízen Túliak Társasága
16.35 A Hónapsoroló jelenti
16.45 Hármas csatorna
Kikötők
V/3. rész: Trieszt (ism.)
17.30 Kórház a város szélén
Csehszlovák filmsorozat
XX/19. rész: A gyulladás eredményei (ism.)
18.30 Házvezető(nő)képző
18.55 Műsorajánlat
19.00 „Engedjétek hozzám...!”
A hitről - gyerekeknek
19.05 Esti mese
Vizipók-csodapók
19.15 Lottósorsolás
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Betiltott filmek
A nyúl én vagyok
NDK film (1965) FF
22.00 Hazai tükör
23.20 Híradó 3.
23.35 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Bumm!!!
Telefonos játék
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
Mofli, az utolsó koala
Spanyol rajzfilmsorozat
XIII/7. rész: Bruno bumerángja (ism.)
18.46 Tv2
19.00-20.16 Kamerával a világban
1  Az elefánt
Amerikai ismeretterjesztő film
A National Geographic Society filmje
19.55 2. Testlesen
Dán ismeretterjesztő film
20.16 Tv2
21.00 Híradó 2. - Pályázat
21.20 Tv2
Benne: Nézze meg az ember!
21.30 Napzárta
kb. 22.15 Casta diva
Olasz-francia film (1954) (ism.)
kb. 23.45 Tv2

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 21., szerda

Tv műsor - 1990. november 21. - Szerda

MTV 1

8.48 Műsorismertetés
8.50 Képújság
8.55 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.00 Mi a titka?
Dokumentumfilm
Az Open University
9.40 Weber: Esz-dúr mise (ism.)
10.20 Stúdió ’90 (ism.)
11.20 Képújság
15.55 Képújság
16.03 Műsorismertetés
16.05 Déli videoújság
A szegedi körzeti stúdió műsora
16.15 Správy
Hírek szlovák nyelven
16.20 Sorstársak
A pécsi körzeti stúdió rehabilitációs magazinja
16.40 Szám-adás
Gazdasági negyedóra
16.55 Műsorajánlat
17.00 A Norvég Televízió estje - I.
„Hei Norge”
A tengerek és hegyek országa
Műsorvezető: Kudlik Júlia és Frank Dehli
17.00 Bevezető
17.04 Norvég képeslap
17.10 Oslói városnézés humorral, játékkal, zenével és hóeséssel
18.10 Norvég népművészet
18.20 Trondheim, a koronázóváros
18.35 A norvég-magyar kereskedelmi kapcsolatokról
19.00 Lillehammer, az 1994-es téli olimpia helyszíne és a mellette épült minivároska
19.10 Esti mese
Ivo Caprino: Hamujankó és a segítőtársak
19.30 Híradó
A Norvég Televízió estje - II.
20.05 Bevezető és Channal Dizzie Tunes, a Norvég Televízió 1988-as montreux-i díjnyertes show-műsora
20.35 Látogatóban egy norvég­-magyar családnál Debrecenben és Mossban
20.50 A tenger asszonya
Norvég film
22.50 Interjú Liv Ullmannal
23.05 Oslo by night - zenés esti városnézés
23.30 Híradó 3.
23.45 ZDF-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Bumm!!!
Telefonos játék
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
Kacparek
Lengyel kisjátékfilm
IX/9. rész: A lámpaláz nevű szörnyeteg
18.43 Tv2
19.00 Női történet
Jugoszláv tévéfilm
20.13 Tv2
Benne: Emmylou Harris Budapesten
21.00 Híradó 2. - Pályázat
21.20 Tv2
21.30 Napzárta
kb. 22.15 Danton a magánzárkában
A budapesti Kinizsi mozi udvarán rendezett nyári előadás közvetítése felvételről
kb. 23.10 Tv2

1990. november 20., kedd

Tv műsor - 1990. november 20. - Kedd

MTV 1

8.43 Műsorismertetés
8.45 Tévétorna nyugdíjasoknak
8.50 A nyomozó
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
Klimek ingyen játéka (ism.)
9.40 Mozgató
Torna mozgáskorlátozottaknak
9.50 Képújság
9.55 Parlamenti Napló
Közvetítés az Országgyűlés ülésszakáról
16.30 Képújság
16.38 Műsorismertetés
16.40 Pannon Krónika
A pécsi körzeti stúdió híradóműsora
16.50 Nachrichten
Hírek német nyelven
16.55 Nas ekran
Szerbhorvát nyelvű nemzetiségi magazin
Magyarul feliratozva!
17.25 Az animáció mesterei
Angol dokumentumfilm-sorozat
XIII/12. rész: Számítógépes grafika I. (ism.)
17.55 Szám-adás
Gazdasági negyedóra
18.10 Az első eset: Pallayd
Dokumentumfilm (ism.)
19.00 Műsorajánlat
19.05 Reklám
19.10 Esti mese
Frakk, a macskák réme
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 A Guldenburgok öröksége
NSZK tévéfilmsorozat
XIV/13. rész: A vég kezdete
20.55 Stúdió ’90
A Televízió kulturális hetilapja
21.55 Parlamenti Napló
Országgyűlési tények, érvek, viták
22.25 Egyszer volt, hol nem volt
Portré Benjamin Brittenról
23.55 Híradó 3.
0.10 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Bumm!!!
Telefonos játék
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
A Jetson család
Amerikai rajzfilmsorozat
Jane vezetni tanul
18.47 Tv2
19.00 Ekkehard
NSZK-magyar tévéfilmsorozat
VI/4. rész: A háború
19.52 Tv2
20.07 Kriszta és szíve
Ironikus rajzfilm (ism.)
20.15 Mit hoz a tegnap?...
Közreműködik: Sztankay István
21.00 Híradó 2. - Pályázat
21.20 Tv2
21.25 Van egy története?
Aki elmondja: Horváth Ádám rendező
21.30 Szimultán
22.15 Tv2
Benne: Nulladik típusú találkozások
Sci-fi magazin
Déri János műsora
kb. 22.50 Tv2 Napzárta

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 19., hétfő

Tv műsor - 1990. november 19. - Hétfő

MTV 1

8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05 Képújság
9.10 A HÉT (ism.)
10.10 Tripo Kokolja
Jugoszláv film
10.50 Delta (ism.)
11.15 Telistele-video
A Televideo ajánlata (ism.)
11.25 Képújság
14.53 Műsorismertetés
14.55 Parlamenti Napló
Közvetítés az Országgyűlés ülésszakáról
17.48 Műsorismertetés
17.50 Katolikus krónika
„Veletek vagyok mindennap”
18.00 Kalendárium, 1990
Ismeretterjesztő magazin
18.45 Reklám
18.50 Esti mese
Jó barátok
19.00 Cimbora
Nagy Gáspár
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 A Rádiókabaré harmadik humorfesztiválja
Részletek az elődöntők műsorából
21.05 Reklám
21.10 Párjáték
Francia film (1985) FF
22.35 Magyar fesztivál Párizsban
23.15 Híradó 3.
23.30 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Bumm!!!
Telefonos játék
18.00 A Financial Times heti üzleti híradója
18.25 Gyerekeknek
Csip-csup csodák
Holland rajzfilmsorozat (ism.)
1. Mégis jobb együtt
2. Szivárványod
18.41 Tv2
18.50 Hatoslottó-sorsolás
19.00 Szívrabló
Brazil tévéfilmsorozat
VI/2. rész
19.52 Tv2
20.00 Körzeti tévéstúdiók műsora
- Budapest
- Pécs
- Szeged
20.55 Tv2
21.00 Hiradó 2. - Pályázat
21.20 Tv2
21.30 Telesport
kb. 23.00 Tv2 Napzárta

1990. november 18., vasárnap

Tv műsor - 1990. november 18. - Vasárnap

MTV 1

7.53 Műsorismertetés
7.55 Családi torna
8.00 „Így szól az úr!”
A Biblia üzenete
8.05 Kéménymesék
Óvodások filmműsora
8.25 Eduárd és barátai
Angol bábfilmsorozat
XIII/7. rész  (ism.)
8.30 Mofli, az utolsó koala
Spanyol rajzfilmsorozat
XIII/7. rész: Bruno bumerángja
8.50 Varázsműhely
Bábfilmsorozat
XIII/11. rész
9.05 Cigánykerék
9.35 Walaki
Magyar mesefilmsorozat
VI/3. rész: Nagymosás
9.45 Zenebutik
Helyszín: a McDonalds
(Nyugati pályaudvar)
10.45 Az inkák földjén
VII/5. rész: A sivatag titkai
11.15 Hazanéző
12.00 A Guldenburgok öröksége
NSZK tévéfilmsorozat (ism.)
XIV/12. rész: Fej vagy írás
12.45 Ízek mikrohullámon
V/3. rész (ism.)
13.05 Képújság
13.12 Műsorismertetés
13.15 Családom és egyéb állatfajták
Angol tévéfilmsorozat
X/7. rész
13.45 Emlékek a magyar táncművészet történetéből
VI/6. rész: 1958-1968
14.20 Arany János: „A főtitkár úr”
A Cimbora különkiadása
Hegedűs Géza műsora
14.55 Képes nóták kívánságműsora
15.30 Van benne valami
16.15 Házi-barát
16.25 Szó - zene - kép
16.55 Súlyemelő-világbajnokság
110 kg
Közvetítés a Nemzeti Sportcsarnokból, felvételről
17.40 Örömhír
A magyarországi evangélikus egyház műsora
17.55 Műsorajánlat
18.00 Teilstele-video
A Televideo ajánlata
18.15 Delta
Tudományos híradó
18.50 Esti mese
Málika és Guszti
19.00 A HÉT
20.00 Híradó
20.15 Erzsébet-díj, 1990
Gálaműsor közvetítése a Szegedi Nemzeti Színházból
Az életműdíjat átadja az alapító: Spéter Erzsébet
22.20 Telesport
Súlyemelő-világbajnokság
+110 kg
23.15 Képújság

MTV 2


9.00-12.00 Tévémagiszter
A művelődési főszerkesztőség műsora
14.00 Képújság
14.15 Tv2
Benne: Riportok - Időjárás - Zene
- Röntgen
Szociális és egészségügyi híradó
14.35 Nyelvlecke
Follow Through
Angol  nyelvlecke
XV/11. rész (ism.)
15.00 Szívrabló
Brazil tévéfilmsorozat
VI/1. rész (ism.)
15.51 Tv2
Benne: Hol van Muscat...?
Csenterics Ágnes és Kővári Péter riportfilmje Ománról
- Wurlitzer
Stan Kenton
16.50 Álljunk meg egy szóra!
Grétsy László és Vágó István nyelvművelő műsora
- Nótaszó
17.35 Száz évvel Teleki után
Magyar Tudományos Afrika-expedició
VI/4. rész: Afrikai emeletek
18.05 Előadja Latinovits Zoltán
VI/2. rész: Szerelem
18.25 Gyerekeknek
1. A kis elefánt
2. A kutya, a macska és az egerek
3. Bojan medve
18.47 Tv2
19.00 Premier
A Stúdió '90 műsora
19.05 P. O. Enquist: A földigiliszták életéből
20.40 Interjú P. O. Enquisttel
20.52 Találkozás az alkotókkal és a szereplőkkel
21.10 Beszélgetés Erland Josephsonnal
21.40 Tv2
21.45 A szörny arca
Francia tévéfilm
kb. 23.15 Tv2 Napzárta

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 17., szombat

Tv műsor - 1990. november 17. - Szombat

MTV 1

6.28 Műsorismertetés
6.30 Falutévé
7.00 Napraforgó
9.00 Képújság
9.05 Jó reggelt Istenem!
Protestáns gyermek- és ifjúsági műsor
9.10 Tévétorna gyerekeknek
9.15 Ász
„Köszönjük, hogy segítettél szándékunkban”
10.10 Panoráma (ism.)
11.10 Unser Bildschirm
Német nyelvű nemzetiségi magazin
11.40 Képújság
11.45 TS-SZOMBAT
Műsorvezető: Héder Barna
11.45 Tenisz TS Kupa: Vidék-Budapest
12.50 TS-kapcsolás a Tatabányai Skála Sztráda Áruházba
13.20 TS '90
III/1. rész
14.15 Vegyesváltó
III/1. rész
15.05 Mundial '90
III/1. rész
Benne: „Gólszépségverseny”
15.55 ZTE Heraklith-Körmend férfi kosárlabda-rangadó
Közvetítés Zalaegerszegről
17.35 TS-kapcsolás a Tatabányai Skála Sztráda Áruházba
18.00 Telesport
18.35 Szomszédok
Teleregény, 93. fejezet (ism.)
19.05 TS-SZOMBAT
19.10 Esti mese
Krisztoforó
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Inter-Operett
Gálahangverseny a Pesti Vigadóból
21.20 Ne ébreszd fel az alvó zsarut
Francia bűnügyi film (1986)
(Felnőtt nézőinknek!)
23.00 Súlyemelő-világbajnokság
(100 kg)
Közvetítés a Nemzeti Sportcsarnokból, felvételről
kb. 24.00 Híradó 3.

MTV 2


6.00-9.00 Reggeli magazin
MTV-pályázat
A Nap TV pályázati műsora
14.00 Képújság
14.15 Tv2
Benne: Riportok - Időjárás - Zene
14.25 Nyelvlecke
Alles Gute!
Német nyelv kezdőknek
27/5. rész: Wir haben Freien
14.40 Kölyökidő
Kamaszodó kamaszadó
15.05 Keresztények
Angol ismeretterjesztő filmsorozat
XIII/7. rész: Tiltakozás és reform
15.56 Tv2
Benne: Circomusica
Dalfesztivál Madeira szigetén
16.45 Nyelvlecke
Sesame Street
A Children’s Television Workshop (USA) szórakoztatóan tanulságos műsora kicsiknek és nagyoknak, angolul tanulóknak  és angolul tudóknak
52/46. rész (2231)
17.45 Tv2
17.50 Erdélyi képeslapok
Három kút
18.25 Gyerekeknek
Hupikék törpikék
Belga rajzfilmsorozat
Ki nevet a végén?
18.49 Tv2
19.00 Ördögi négyes
Kanadai tévéfilm
20.19 Tv2
Benne: Rockstúdió
21.00 Híradó 2.
21.20 Tv2
21.30 Gyuszi ül a fülben...
Bodrogi Gyula műsora
22.05 Napzárta
kb. 22.55 Tisztogatás
Ausztrál tévéfilm
kb. 0.45 Tv2

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 16., péntek

Tv műsor - 1990. november 16. - Péntek

MTV 1

8.58 Műsorismertetés
9.00 Képújság
9.05 Tévétorna
9.10 Irgalom
Tévéfilm
VI/2. rész (ism.) FF
9.55 Szakrális és profán ábrázolások
Angol képzőművészeti film (ism.)
10.45 Telistele-videó (ism.)
10.50 Képújság
15.45 Képújság
15.53 Műsorismertetés
15.55 Déli videoújság
A szegedi körzeti stúdió műsora
16.05 Stiri
Hírek román nyelven
16.10 Tiszta szóval
Nyelvről, nemzetről, nemzetiségekről
16.55 Műsorajánlat
17.00-19.00 Péntek délután
17.00 Évgyűrűk
Nyugdíjasok műsora
kb. 17.30 Téka
Közhasznú információk
kb. 17.40 Alkohol-terápia
Riportfilm
17.55 Reklám
kb. 18.00 Ablak
Közéleti szolgáltató műsor
19.00 „Maradjatok meg szeretetemben!”
Keresztény életkérdések
19.05 Reklám
19.10 Esti mese
Kiscsibék
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Vers mindenkinek
Hang Magnus Enzensberger: Vaktában
Fordította: Garai Gábor
Előadja: Rajhona Ádám
20.10 Apád, anyád idejöjjön!
Játékos vetélkedő
20.50 Reklám
20.55 Van öt perce?
Erkel: Hunyadi László - László áriája
Molnár András énekel
21.00 Panoráma
Világpolitika percről percre
22.00 A hét műtárgya
Kora vaskori urnák
22.05 Híradó 3.
22.20 Válogatta a rendező: Andrzej Wajda
Az ígéret földje
Lengyel film (1974)
1.00 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Torpedó
Telefonos játék
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
1. Finn népmesék
2. Ebadta ebek
3. Lucas, a rongytigris
18.47 Tv2
19.00 A Tv2 bemutatja
Labiche: Gyilkosság a Maxim utcában című egyfelvonásosát
A Pécsi Nemzeti Színház előadása, felvételről
19.33 Emmylou Harris Budapesten
20.03 Tv2
20.36 Tánc-tárlat
Műsorvezető: Antal Imre
21.00 Híradó 2.
21.20 Tv2
21.25 Van egy története?
Aki elmondja: Raksányi Gellért
21.30 Súlyemelő-világbajnokság
90 kg
Közvetítés a Nemzeti Sportcsarnokból, felvételről
22.10 Tv2 Napzárta
kb. 22.55 Gonosz játékok
Francia film (1961) FF
kb. 0.35 Tv2

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 15., csütörtök

Tv műsor - 1990. november 15. - Csütörtök

MTV 1

7.53 Műsorismertetés
7.55 Tévétorna nyugdíjasoknak
8.00 Menedzser Magazin
9.00 Képújság
9.05 A sárkány szíve
Angol dokumentumfilm-sorozat
XII/11. rész: Az alkotás (ism.)
9.55 Gyémántok
Tévéfilm (1976)
11.30 Mozgató
Torna mozgáskorlátozottaknak
11.40 Képújság
15.55 Képújság
16.03 Műsorismertetés
16.05 Eger '90
Láss, ne csak nézz!
16.45 Pannon Krónika
A pécsi körzeti stúdió híradóműsora
16.55 Vijesti
Hírek szerbhorvátul
17.00 Népdalkórusok
Karai József: Sárközi karikázó
17.05 Kuckó
17.40 A Perpetuum jelenti
17.50 Műsorajánlat
17.55 Hármas csatorna
Kikötök
V/2. rész: Budapest (ism.)
18.40 Telistele-video
A Televideo ajánlata
18.55 Műsorajánlat
19.00 „Engedjétek hozzám...!”
A hitről - gyerekeknek
19.05 Esti mese
Vizipók-csodapók
19.15 Lottósorsolás
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Szomszédok
Teleregény, 93. fejezet
20.35 Reklám
20.40 Hírháttér
Nézetek, vélemények közérdekű kérdésekről
21.25 „Lelkemben még égi fény ragyog”
Ünnepi est a Zeneakadémia Nagytermében Faludy György 80. születésnapja alkalmából
22.25 Súlyemelő-világbajnokság
(82,5 kg)
Közvetítés a Nemzeti Sportcsarnokból, felvételről
23.05 Híradó 3.
23.20 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Torpedó
Telefonos játék
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
Mofli, az utolsó koala
Spanyol rajzfilmsorozat
XIII/6. rész: Stella hőstette (ism.)
18.46 Tv2
19.00 Ekkehard
NSZK-magyar tévéfilmsorozat
VI/3. rész: Éjszaka és álmok
19.50 Tv2
19.55 A szerb betelepülés háromszázadik évfordulóján
20.20 Novemberi rögtönzések
21.00 Híradó 2.
21.20 Tv2
Benne: Nézze meg az ember!
21.30 Napzárta
kb. 22.25 Zenés tv-színház
Donizetti: Szerelmi bájital
Az opera tévéváltozata (ism.)
kb. 24.00 Tv2

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 14., szerda

Tv műsor - 1990. november 14. - Szerda

MTV 1

8.58 Műsorismertetés
9.00 Képújság
9.05 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.10 A Mormon Tabernákulum kórusa
Amerikai film (ism.)
9.55 Hármas csatorna
(M)ilyenek az állatok?
IV/4. rész: A madarak (ism.)
10.40 Stúdió ’90 (ism.)
11.40 Képújság
16.15 Képújság
16.23 Műsorismertetés
16.25 Déli videoújság
A szegedi körzeti stúdió műsora
16.35 Správy
Hírek szlovák nyelven
16.40 Naptár
16.45 Az animáció mesterei
Angol dokumentumfilm-sorozat
XIII/11. rész: Lengyelország
17.15 Szám-adás
Gazdasági negyedóra
17.30 Legyen a vendégem!
Rátonyi Róbert műsora
A műsor vendége: Harsányi Gábor
18.00 Kórház a város szélén
Csehszlovák filmsorozat
XX/18. rész: Opponentura (ism.)
19.00 Műsorajánlat
19.05 Reklám
19.10 Esti mese
Így jó
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Kapcsoljuk a Budapest Kongresszusi Központot
Oratórlumbérlet
Puccini: Messa di Gloria
Mahler: Panaszos ének
A szünetben: 20.50 A pécsi székesegyház
Képzőművészeti rövidfilm (ism.)
22.10 Meghökkentő mesék
Angol tévéfilmsorozat
A nagybetűs élet (ism.)
22.35 Híradó 3.
22.50 ZDF-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Torpedó
Telefonos játék
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
Kacparek
Lengyel kisfilmsorozat
IX/8. rész: Levél a Mikulásnak (ism.)
18.44 Tv2
19.00 Tetőnk a csillagos ég
Olasz film (1968) (ism.)
20.35 Tv2
Benne: Popkorong
21.00 Híradó 2.
21.20 Tv2
21.30 Napzárta
kb. 22.15 La Fontaine-mesék
NSZK-magyar rajzfilm
Az elakadt szekeres
kb. 22.30 Felkínálom
kb. 23.15 Tv2

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 13., kedd

Tv műsor - 1990. november 13. - Kedd

MTV 1

8.03 Műsorismertetés
8.05 Tévétorna nyugdíjasoknak
8.10 A szerelem és a véletlen játéka
NSZK film (ism.)
9.40 Mozgató
Torna mozgáskorlátozottaknak
9.50 Képújság
9.55 Parlamenti Napló
Közvetítés az Országgyűlés ülésszakáról
16.10 Képújság
16.18 Műsorismertetés
16.20 Pannon Krónika
A pécsi körzeti stúdió híradóműsora
16.30 Nachrichten
Hírek német nyelven
16.35 Ecranul nostru
Román nyelvű nemzetiségi magazin
17.05 Műsorajánlat
17.10 Szám-adás
Gazdasági negyedóra
17.25 Földobott kő...
Tíz magyar francia
Magyar dokumentumfilm
18.50 Az utódok reménysége
A magyarországi zsidóság műsora
19.05 Reklám
19.10 Esti mese
Frakk, a macskák réme
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 A Guldenburgok öröksége
NSZK tévéfilmsorozat
XIV/12. rész: Fej vagy írás
20.55 Stúdió ’90
A Televízió kulturális hetilapja
21.55 Parlamenti Napló
Országgyűlési tények, érvek, viták
22.25 Kézenfogva
Érdekvédelmi műsor értelmileg sérült embereknek és segítőiknek
22.45 Súlyemelő-világbajnokság
75 kg
Közvetítés a Nemzeti Sportcsarnokból, felvételről
23.25 Híradó 3.
23.40 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Torpedó
Telefonos játék
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
A Jetson család
Amerikai rajzfilmsorozat
Las Venus
18.47 Tv2
19.00 A nyomozó
NSZK bűnügyi tévéfilm
A szerelem elvakít
19.50 Néprajzi értékeink
A váraljai festett falitéka
20.15 Namíbia
A Nagy Szomszéd árnyékában (ism.)
21.00 Híradó 2.
21.20 Tv2
21.25 Van egy története?
Aki elmondja: Csákányi László
21.30 Gondolkodó
A Televízió tudományos folyóirata
22.15 Tv2
Benne: Nulladik típusú találkozások
Sci-fi magazin
Déri János műsora
kb. 22.50 Napzárta

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 12., hétfő

Tv műsor - 1990. november 12. - Hétfő

MTV 1

8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.00 Képújság
9.05 A HÉT (ism.)
10.05 Amit tudni kell a győzelemről
Angol tévéfilm (ism.)
10.55 Delta (ism.)
11.20 Képújság
14.53 Műsorismertetés
14.55 Parlamenti Napló
Közvetítés az Országgyűlés ülésszakáról
17.48 Műsorismertetés
17.50 Katolikus Krónika
„Veletek vagyok mindennap...”
18.00 Egy szó mint száz
Nyelvi fejtörőjáték
18.45 Reklám
18.50 Esti mese
Jóbarátok
19.00 Cimbora
Cimborahajó
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 San Francisco utcáin
Amerikai bűnügyi tévéfilmsorozat
A csapda
20.55 Reklám
21.00 A Magyar Művészetért Díj, 1990
Az Alapítvány gálaestje a Nemzeti Színházból
21.30 Rodin
Angol film
22.40 Urak
Dokumentumfilm
A szegedi körzeti stúdió műsora (ism.)
23.20 Híradó 3.
23.35 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 Torpedó
18.00 A Financial Times heti üzleti híradója
18.25 Gyerekeknek
Csip-csup csodák
Holland  rajzfilmsorozat (ism.)
1. Az erdő hercege
2. Csöpp sikere
18.41 Tv2
19.00 Szívrabló
Brazil tévéfilmsorozat
VI/1. rész
19.51 Tv2
20.00 Körzeti tévéstúdiók műsora
- Budapest
- Pécs
- Szeged
20.55 Tv2
21.00 Híradó 2.
21.20 Tv2
21.30 Telesport
Súlyemelő-világbajnokság
67,5 kg
Közvetítés a Nemzeti Sportcsarnokból, felvételről
kb. 23.00 Tv2 Napzárta

1990. november 11., vasárnap

Tv műsor - 1990. november 11. - Vasárnap

MTV 1

7.58 Műsorismertetés
8.00 „Így szól az Úr!”
A Biblia üzenete
8.05 Kéménymesék
8.25 Családi torna
8.30 Mofli, az utolsó koala
XIII/6. rész: Stella hőstette
8.50 Varázsműhely
XIII/10. rész
9.00 Walaki
Magyar mesefilmsorozat
VI/2. rész: A kirándulás
9.10 Vonzásban...
Portrésorozat
dr. Kerényi Lajos
9.40 Az inkák földjén
VII/4. rész: Totoralovacskák
10.10 A tenger vándorai
Az angolna
10.40 A béka és az egér harca
Csehszlovák rajzfilm
10.45 Az erdész unokája
Szovjet bábfilm
10.55 VÁÉV Bramac-SZKA Minszk
Kupagyőztesek Európa Kupája férfi kézilabda-mérkőzés
kb. 12.15 Képújság
13.45 Képújság
13.52 Műsorismertetés
13.55 Keresztül-kasul Kalifornián
NSZK dokumentumfilm
14.20 Karnevál
Összeállítás Charlie Chaplin klasszikus burleszkjeiből FF
16.05 Emlékek a magyar táncművészet történetéből
VI/5. rész: 60-as évek - néptánc
16.35 Örömhír
A református egyház negyedórája
16.50 Műsorajánlat
16.55 Kerák-bár
Utazási vetélkedő
17.45 Delta
Tudományos híradó
18.10 Egy próféta Amerikából
Csák Elemér filmje
18.50 Esti mese
19.00 A HÉT
20.00 Híradó
20.15 Örökségünk
A szatmárcsekei temető
20.25 Dustin Hoffman sorozat
Diploma előtt
Amerikai film (1967)
22.10 Leletek a jövőből
Paizs László látomásai
22.30 Telesport
- Súlyemelő világbajnokság
- Összefoglaló a szekszárdi asztalitenisz főiskolai VB-ről
23.40 Képújság

MTV 2


9.00-12.00 Tévémagiszter
A művelődési főszerkesztőség műsora
14.00 Képújság
14.15 Tv2
Benne: Riportok - Időjárás - Zene
- Teledoktor
Orvosi tanácsok
14.35 Nyelvlecke
Follow Through
Angol nyelv
XV/10. rész (ism.)
15.00 Káin nevetése
Francia tévéfilmsorozat
VI/6. rész: Élők és holtak (ism.)
15.54 Tv2
Benne: Álljunk meg egy szóra!
Grétsy László és Vágó István nyelvművelő műsora
16.04 Tv2
Benne: Operettről operettre
16.35 Száz évvel Teleki után
Magyar Tudományos Afrika Expedíció
VI/3. rész: Víz a Hasadékvölgyben
August Rodin másfél százada
17.55 Előadja Latinovlts Zoltán
VI/1. rész
18.25 Gyerekeknek
18.47 Tv2
19.00 Egy bolond százat csinál
Magyar film (1942) FF
20.24 Tv2
20.54 Magyar Revizor Chicagóban
A Katona József Színház amerikai vendégjátéka
21.30 Tv2
21.40 A magyar énekművészet nagykövetei
kb. 22.40 Tv2 Napzárta

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 10., szombat

Tv műsor - 1990. november 10. - Szombat

MTV 1

6.28 Műsorismertetés
6.30 Falutévé
7.00 Napraforgó
Magazin a reggelihez
9.00 Képújság
9.05 Jó reggelt, Istenem!
Protestáns gyermekműsor
9.10 Tévétorna gyerekeknek
9.15 Eduárd és barátai
Angol bábfilmsorozat
XIII/6. rész (ism.)
9.20 Szinapidisz Dixieland Fesztivál
Részletek az 1990. augusztus 20-i koncertből (ism.)
10.25 A Guldenburgok öröksége
NSZK tévéfilmsorozat
XIV/11. rész: A kistestvér (ism.)
11.10 Panoráma (ism.)
12.10 Magazin cultural
Román nyelvű nemzetiségi magazin
12.40 Képújság
14.15 Képújság
14.22 Műsorismertetés
14.25 Föld alatt, föld felett Ausztriában
Tudomány és technika az építkezésben
15.05 Drehscheibe Europa
Európai forgószínpad
A Deutsche Welle német nyelvű feliratos magazinja
15.35 Betűreklám
15.40 Családom és egyéb állatfajták
Angol tévéfilmsorozat
X/6. rész
16.10 Házi-barát
Magazin a családnak
16.20 Arany János
„Arany tanár úr” II.
A Cimbora különkiadása
17.00 Mozgó képek
A MOKÉP filmajánlata
17.15 Súlyemelő világbajnokság
(52 kg)
Közvetítés a Nemzeti Sportcsarnokból
17.55 Reklám
18.00 Jogi esetek
18.45 Műsorajánlat
18.50 Esti mese
Krisztoforó
19.00 Reklám
19.05 Nekem ne lenne hazám?
Egy operatőr honismereti sorozata
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Vers mindenkinek
Ivan V. Lalic: Argonauták
20.10 Zenólő filmkockák
Alexander’s Ragtime Band
Amerikai zenés film (1938) FF
21.55 Mestersége rendező
Jancsó Miklós
23.10 Súlyemelő világbajnokság
(56 kg)
Közvetítés a Nemzeti Sportcsarnokból, felvételről
23.50 Híradó 3.
0.05 Az „Asterix hadművelet”
Angol ismeretterjesztő film (ism.)

MTV 2


6.00-9.00 MTV pályázat - Nap TV
Szórakoztató politikai magazin
14.00 Képújság
14.15 Tv2
Benne: Riportok - Időjárás - Zene
14.25 Nyelvlecke
Alles Gute!
Német nyelv kezdőknek
26/4. rész
14.40 Útkereső
15.05 Keresztények
Angol ismeretterjesztő film
XII/6. rész: Királyok és főpapok
15.56 Tv2
16.25 Melyiket a 3 közül?
Játékos vetélkedő
Egri János műsora
16.55 Tv2
17.00 Nyelvlecke
Sesame Street
Angol nyelvlecke
52/45. rész (2230)
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
Hupikék tőrpikék
Belga rajzfilmsorozat
A komisz trükkök doboza
18.49 Tv2
19.00 Szerencsefia
Csehszlovák ifjúsági film
20.24 Tv2
Benne: Rockstúdió
21.00 Híradó 2.
21.20 Tv2
21.25 Van egy története?
Aki elmondja: Horváth Ádám rendező
21.30 Napzárta
kb. 22.15 Tv2
kb. 22.40 A korcs
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
III/3. rész
kb. 0.10 Tv2

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 9., péntek

Tv műsor - 1990. november 9. - Péntek

MTV 1

8.58 Műsorismertetés
9.00 Képújság
9.05 Tévétorna
9.10 Irgalom
Tévéfilm
VII/1. rész (ism.) FF
9.50 Penicillin-mítosz
Angol dokumentumfilm (ism.)
10.40 Képújság
16.30 Képújság
16.38 Műsorismertetés
16.40 Déli videoújság
A szegedi körzeti stúdió műsora
16.50 Stíri
Hírek román nyelven
16.55 Műsorajánlat
17.00-19.00 Péntek délután
17.00 Évgyűrűk
Jászai Joli néni-show
Nyugdíjasok műsora
kb. 17.30 Téka
Közhasznú információk
kb. 17.40 Tehetséggondozás
17.55 Reklám
kb. 18.00 Ablak
Közéleti szolgáltató műsor
19.00 „Maradjatok meg szeretetemben!”
Keresztény életkérdések
19.05 Reklám
19.10 Esti mese
Kiscsibék
19.20 Reklám
19.25 Erzsébet-díj - 1990
Dr. Czeizel Endrével Antal Imre beszélget
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Angyalbőrben
XIII/4. rész: Borcsata
21.05 Van őt perce?
Vivaldi: Eja mater és Fac ut ardeat - a Stabat Mater című szólókantátából
Hamari Júlia énekel
21.10 Reklám
21.15 Panoráma
Világpolitika percről percre
22.15 Országok, emberek, életek
A kis Vera
Szovjet film (1988)
0.25 Híradó 3.
0.40 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 BUMM!!!
Telefonos játék
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
1. Finn népmesék
2. Ebadta ebek
3. Lucas a rongytigris
18.48 Tv2
19.00 Kőróka
Amerikai film (1987)
20.37 Tv2
21.00 Híradó 2.
21.20 Tv2
21.30 A korcs
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
III/2. rész
kb. 23.00 Tv2 Napzárta
kb. 23.45 Hungaro Carrot
Répafesztivál ’88
Pere Übü
kb. 0.05 Tv2

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 8., csütörtök

Tv műsor - 1990. november 8. - Csütörtök

MTV 1

7.53 Műsorismertetés
7.55 Tévétorna nyugdíjasoknak
8.00 Menedzser Magazin
9.00 Képújság
9.05 A sárkány szíve
Angol dokumentumfilm-sorozat
XII/10. rész: A békéltetés (ism.)
9.55 Szia, Mami!
10.25 Tetthely
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
Az utolsó villanás (ism.)
11.50 Mozgató
Torna mozgáskorlátozottaknak
12.00 Képújság
16.30 Képújság
16.38 Műsorismertetés
16.40 Pannon Krónika
A pécsi körzeti stúdió híradóműsora
16.50 Vijesti
Hírek szerbhorvát nyelven
16.55 Hónapsoroló
November (ism.)
17.30 A TTT jelenti
Hírek, információk, tudósítások gyerekekről gyerekeknek
17.40 Műsorajánlat
17.45 Hármas csatorna
Kikötők
V/1. rész: Hamburg (ism.)
18.30 Házvezető(nő) képző
18.45 Műsorajánlat
18.50 Reklám
19.00 „Engedjétek hozzám...!”
A hitről - gyerekeknek
19.05 Esti mese
Vízipók-csodapók
19.15 Lottósorsolás
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 A főügyész felesége
Tévéfilm
21.40 Reklám
21.45 Telesport
Labdarúgó Kupanap
22.15 Hazai tükör
23.35 Híradó 3.
23.50 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 BUMM!!!
Telefonos játék
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
Mofli, az utolsó koala
Spanyol rajzfilmsorozat
XIII/5. rész: Az ufó (ism.)
18.46 Tv2
19.00 Gáspár és fia
Kanadai tévéfilm
20.24 Tv2
21.00 Híradó 2.
21.20 Tv2
Benne: Nézze meg az ember!
21.40 Napzárta
kb. 22.25 A korcs
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
III/1. rész
kb. 23.55 Tv2

1990. november 7., szerda

Tv műsor - 1990. november 7. - Szerda

MTV 1

8.48 Műsorismertetés
8.50 Képújság
8.55 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.00 A hágai iskola
Holland képzőművészeti film (ism.)
9.45 Hármas csatorna
(M)ilyenek az állatok?
IV/3. rész: A ló (ism.)
10.30 Stúdió ’90 (ism.)
11.30 Képújság
16.35 Képújság
16.43 Műsorismertetés
16.45 Déli videoújság
A szegedi körzeti stúdió műsora
16.55 Správy
Hírek szlovák nyelven
17.00 Népzene zenekarra
„Alaj volim”
Előadja: Sebestyén Márta és a Vujicsics együttes
17.05 Szám-adás
Gazdasági negyedóra
17.20 Kórház a város szélén
Csehszlovák filmsorozat
XX/17. rész: A punkció (ism.)
18.20 Tájak, városok, emberek...
Dél-Tirol
18.50 Műsorajánlat
18.55 Reklám
19.00 Esti mese
Így jó
19.10 Reklám
19.15 Már nem az az ünnep
Csák Elemér beszélget Aboimov szovjet nagykövettel
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Christine
Francia film (1958)
21.40 Reklám
21.45 Ottlik Géza emlékére
A képernyő Ottlik-pillanatai: válogatás egy évtized műsoraiból
22.15 Új Világ
Külpolitikai képes krónika
23.00 Híradó 2.
23.20 ZDF-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 BUMM!!!
Telefonos játék
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek
Kacparek
Lengyel kisfilmsorozat
IX/7. rész: Jaj, de félek!
18.45 Tv2
19.00 Ekkehard
NSZK-magyar tévéfilmsorozat
VI/2. rész: Egy új világ
19.50 Tv2
20.00 Nyikolaj Erdman: Az öngyilkos
Komédia három felvonásban
A kaposvári Csiky Gergely Színház előadása, felvételről
kb. 22.35 Tv2 Napzárta

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

1990. november 6., kedd

Tv műsor - 1990. november 6. - Kedd

MTV 1

8.03 Műsorismertetés
8.05 Tévétorna nyugdíjasoknak
8.10 Tóbiás és a többiek
Vidám összeállítás P. G. Wodehouse írásaiból (1965) (ism.) FF
9.45 Mozgató
Torna mozgáskorlátozottaknak
9.50 Képújság
9.55 Parlamenti Napló
Közvetítés az Országgyűlés ülésszakáról
16.35 Képújság
16.43 Műsorismertetés
16.45 Pannon Krónika
A pécsi körzeti stúdió híradóműsora
16.55 Nachrichten
Hírek német nyelven
17.00 Unser Bildschirm
A pécsi körzeti stúdió német nyelvű nemzetiségi magazinja
17.30 Az animáció mesterei
Angol dokumentumfilm-sorozat
XIII/10. rész: Franciaország (ism.)
18.00 Szám-adás
Gazdasági negyedóra
18.15 Új Reflektor Magazin
Érdekvédelmi riportműsor
19.00 Műsorajánlat
19.05 Reklám
19.10 Esti mese
Frakk, a macskák réme
19.20 Reklám
19.25 Közlemények. Műsorajánlat
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 A Guldenburgok öröksége
NSZK tévéfilmsorozat
XIV/11. rész: A kistestvér
20.50 Reklám
20.55 Stúdió '90
A Televízió kulturális hetilapja
21.55 Parlamenti Napló
Országgyűlési tények, érvek, viták
22.25 A hét műtárgya
Deim Pál: Kompozíció
22.30 Születésnapi köszöntő
- Zenés tv-szinház
Lamberto Gardelli: Az impresszárió
Vígopera
23.05 Híradó 3.
23.20 BBC-híradó

MTV 2


17.00 Képújság
17.15 Tv2
Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene
17.45 BUMM!!!
Telefonos játék
18.00 Telesport
18.25 Gyerekeknek!
A Jetson család
Amerikai rajzfilmsorozat
A kicsi ember
18.47 Tv2
19.00 Tamási Áron: Énekes madár
Tévéjáték (1966)
19.57 Néprajzi értékeink
Komárom megyei sótörő
20.02 Tv2
20.15 A hágai iskola
Holland képzőművészeti film
21.00 Híradó 2.
21.20 Tv2
21.25 Van egy története?
Aki elmondja: Raksányi Gallért
21.30 Darvak
Dalok a háború ellen
21.55 Nulladik típusú találkozások
Sci-fi magazin
Déri János műsora
Kb. 22.30 Napzárta

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek